Життя після коронавірусу: як стежити за здоров'ям після перенесеної хвороби

Життя після коронавірусу: як стежити за здоров'ям після перенесеної хвороби

Фото: Associated Press

Страшний не лише коронавірус, а наслідки після перенесеної хвороби.

Наразі Україна на 13 місці у світі за кількістю нових випадків COVID-19. Хвороба не відступає, а набирає нових обертів. Медики застерігають, що страшний не лише коронавірус, а наслідки після перенесеної хвороби.

Що робити після того, як вдалося перебороти недугу, - у сюжеті Сніданку з 1+1.

Наша героїня Аліна нині оговтується після хвороби. Де і як підхопила коронавірус, дівчина не розуміє, адже впевнена, що дотримувалася усіх норм безпеки. Утім, одного дня вона відчула слабкість, зник смак та нюх. Тест показав коронавірус. Лікування тривало три тижні, а потім черговий тест був негативний. Аліна повернулася до роботи, але слабкість не відступала.

Навіть якщо людина легко перехворіла на COVID-19 розслаблятися не варто, каже сімейна лікарка Юлія Дегтяр. "Пацієнти досить довго відновлюють свій імунний статус, всі свої захисні сили. Саме тому, пацієнти, які перехворіли на коронавірус, легко підхоплюють інші вірусні захворювання", - каже вона. 

Так було і у Марічки Падалко. На своїй сторінці у соцмережі ведуча написала, що невстигла вона оговтатися від хвороби, як підхопила інший вірус.

Життя після коронавірусу: що робити тим, хто перехворів на COVID-19

Життя після коронавірусу: що робити тим, хто перехворів на COVID-19

Крім імунітету, COVID-19 вражає легені. Багато досліджень показують, що пацієнти, які мали ускладнення у вигляді запалень, після одужання мають знижену функцію легень на 20-30%. Тож пацієнтам після перенесених пневмоній медики рекомендують робити дихальні вправи і легкі фізичні навантаження, аби відновити роботу легень.

Під приціл потрапляє і серце. Навіть пацієнтам із здоровою серцево-судинною системою після одужання необхідно перевіритися. Зокрема, зробити кардіограму та функціональну пробу Руф'є, аби перевірити настільки швидко відновлюється серцево-судинна система. Також варто здати загальний аналіз крові, аби порівняти, чи усі показники в нормі. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація