Життя після карантину: як українські спортзали готуються до відкриття та чого побоюються власники

Життя після карантину: як українські спортзали готуються до відкриття та чого побоюються власники

Фото: Freepik

Власники спортзалів поки не розуміють, як налагодити процес.

Життя після карантину: спортзалам приготуватися! В кінці травня, вони знову, ймовірно, відчинять двері.

А от як виглядатиме посткарантинне заняття - власники спортклубів міркують вже зараз, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

В одному зі столичних спортзалів кажуть, що планують нарощувати докарантинну кількість клієнтів поступово. Прибирання почали вже зараз, адже від 17 березеня на тренажерах утворився пил. Раніше ж, зазначають, щодня позайматися сюди приходили понад пів тисячі людей, а у пікові години одночасно в залі могли перебувати до двох сотень відвідувачів.

"Після відкриття ми обмежимо доступ до певних тренажерів, наприклад, на бігових доріжках та орбітреках буде можливість займатися через один, або через два, ми подивимось на кількість клієнтів, які будуть ходити", - розповідає директорка клубу активного відпочинку “Подольський” Ліна Прима.

Такі ж обмеження стосуватимуться роздягалень, де закриють частину шаф.

Керівник відділу маркетингу спортклубу Віктор Мазур зазначає, що відвідувачам не будуть видавати ключі від нижніх шафок. Окрім того, користуватися не будуть й частиною верхніх, аби люди могли дотримуватися дистанції.

Спортзали в Україні зможуть відкрити лише наприкінці травня

Спортзали в Україні зможуть відкрити лише наприкінці травня

Після карантину для входу та виходу тут будуть окремі двері, а на ресепшені доведеться стояти в черзі чітко на розмежувальних лініях, відстань між якими - півтора-два метри. До душових одночасно зможуть зайти максимум дві людини. 

Аби відкриватись було для кого, спортклуби усілякими методами намагаються утримати докарантинних відвідувачів. Одні - не враховують в абонементах клієнтів місяці простою, інші ж налагодили платні заняття в режимі онлайн.

А ось чи запрацюють спортклуби у Запоріжжі, поки неясно. Навіть якщо це станеться, точно не в повному обсязі, оскільки на деяких локаціях дотримуватися дистанційних обмежень під час групових занять просто неможливо.

Власник місцевої мережі спортклубів Роман Скірко розповідає, що збитки через карантин сягають вже сотень тисяч гривень, бо "весна пройшла повз".

Навіть з карантинними обмеженнями площа тут дозволяє приймати одночасно до пів сотні людей, але як налагодити процес, власники поки не розуміють.

"Ось позаймалася людина, потягнула вагу, а після неї хтось інший повинен. Що від мене потрібно? Протирати ручку після кожного клієнта? Чи це повинен робити сам клієнт? Чи будуть стояти десять працівників і це робити - я не знаю", - ділиться Скірко. 

А тим часом перевірити, як працювати з вагою у масках, взялися професійні спорстмени. Кажуть, що через десять хвилин тренування відновлюватися стає значно важче. 

Як зберігати дистанцію між клієнтами, а також як дезінфікувати тренажери після кожного спортсмена, в Україні лише приглядаються. Не виключають, що спочатку взагалі обмежаться лише персональними тренуваннями. А от як бути з масками та рукавичками - й гадки не мають.

У Івано-Франківську ж керівник одного зі спортклубів Василь Стримбіцький заявляє: готовий приймати клієнтів, щойно дозволять працювати: "Я буду дивитися по аналогах зарубіжних клубів, як вони виходять з цієї ситуації. Але в резинових рукавичках незручно займатися. Це однозначно. Бо рука потіє, ковзається. Це, зрештою, і небезпечно".

Найскладніше буде невеличким клубам, де тільки тренажери. Звичну кількість клієнтів одночасно сюди не впустять, а от антисептики доведеться купувати відрами. Напливу клієнтів одразу не чекають - певні, що хтось боятиметься заразитися, а комусь це просто буде не по кишені.

"На мою думку, власникам залів треба буде зменшити на певний час самі ціни на абонементи. Бо люди тільки вийдуть з карантину і не зможуть устаткувати своє фінансове забезпечення", - говорить тренер фітнес-клубу Валентин Кондратюк.

Коли можна буде відкрити спортзали та якими будуть санітарні вимоги - поки невідомо. Найоптимістичніша дата - 22 травня. 

Кореспонденти ТСН Алла Пасс, Антон Коцуконь та Яків Носков.

Повʼязані теми:

Наступна публікація