Зеленський заявив, що готовий на собі випробувати українську вакцину від COVID-19

Зеленський заявив, що готовий на собі випробувати українську вакцину від COVID-19

Фото: president.gov.ua

Президент попросив науковців прискоритися із розробкою.

Українська вакцина проти коронавірусу — унікальна, але повинні відбутися клінічні дослідження.

Про це президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам, зокрема "1+1".

"Саме українська вакцина. Ми дуже раділи. Я хочу, правда, поділитися максимально цією інформацією. Але мені сказали, що ми не можемо говорити про все, тому що повинні минути клінічні дослідження, тож не маємо права. Вона, скажу правду, унікальна", — зазначив він.

За словами президента, це не пафос і не популізм. Вона унікальна, тому що не така, як інші.

"Це правда, це ключ цієї вакцини. Що важливо, ми знаємо, у нас є матеріали, що дослідження велись, але не на людях, утім, велись", — розповів глава держави. 

Також Зеленський зазначив, що для розробки вітчизняної вакцини потрібно 6 місяців.

"6 місяців ми не просто так говорили, що хочемо українську вакцину. 6 місяців люди працювали. До речі, я не можу говорити сьогодні про терміни, але у будь-якому разі ви повинні зрозуміти наш підхід: якщо, не зважаючи на нашу українську вакцину, якщо у когось буде підтверджена вакцина раніше ми будемо закуповувати, у будь якому випадку. Ми не будемо чекати нашої. Але потім додамо нашої. Тому що з COVID-19, всі це визнають, ми будемо боротися не рік. Вакцина буде працювати багато років. Це напевно як сьогодні грип. Але що важливо. Я хочу про що вам сказати. Мені здається, що це важливо. Згідно статистки, інформації від наших науковців, те що ми маємо на сьогодні з 1960-1970-х в Україні, коли ми ще були в Радянському Союзі, в Україні розробкою вакцин ніхто не займався. Минуло 50 років, і я вважаю, це найголовніша перемога. І якщо ця вакцина ще й спрацює, то я вважаю, ми зробили немало", — резюмував глава держави.

Також президент наголосив, що із задоволенням випробує вакцину на собі.

Інтерв'ю президента: про що розповів Зеленський чотирьом телеканалам

Інтерв'ю президента: про що розповів Зеленський чотирьом телеканалам

"Я із задоволенням. Ті результати які показували, я з задоволенням. Якщо скажуть: "Так", — зазначив він.

Також Зеленський проінформував, що напередодні мав останню зустріч із цього приводу.

"І я їм казав, я вас дуже прошу, це ж не для мене, це не для виборів. Просто чи можна скоріше? Тому що ми боїмося черги, ми боїмося відвоювати декілька мільйонів вакцин чужих, іноземних. Не на всіх буде вистачати, чи можемо швидше? Є процес, якщо ми скоротимо цей процес, мені сказали: результат може бути не визнаний ані в Україні, ані в світі. І це проблема", — зауважив президент.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що держава повністю профінансує виготовлення української вакцини від нового коронавірусу COVID-19. Водночас на це потрібно близько 100-150 мільйонів гривень. 

Спасіння від COVID-19: як працюють над розробкою вакцини в Україні

Спасіння від COVID-19: як працюють над розробкою вакцини в Україні

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація