Зеленський розповів про ймовірне зараження коронавірусом від 3% населення, а це - понад мільйон людей

Дата публікації
Перегляди
42к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський розповів про ймовірне зараження коронавірусом від 3% населення, а це - понад мільйон людей

Фото: УНІАН

За найгіршим сценарієм, коронавірусом інфікується половина українців.

Новим коронавірусом COVID-19 можуть заразитися від трьох до п'яти відсотків українців, тобто від одного до двох мільйонів осіб. Це за умови дотримання карантинних заходів.

Про такий сценарій розповів президент України Володимир Зеленський. Найгірший - третій - сценарій передбачає, що заразиться половина населення.

"Сьогодні є три сценарії розвитку подій. Перший. Від трьох до п’яти відсотків одночасно захворілих на коронавірус. Це болючі цифри. Але такий сценарій не є катастрофою. Тож маємо бути зібраними та дисциплінованими: продовжити самоізоляцію, дотримуватися правил гігієни та не виходити на вулицю без потреби. Тоді ми переживемо цей шторм", - сказав президент у відеозверненні 29 березня.

Другий сценарій передбачає, що коронавірусом інфікуються 25% українців.

"Третій – понад 50% хворих на коронавірус одночасно. Другого й тим паче третього сценарію наша медична система не витримає. Наші лікарі не витримають одночасного напливу такої кількості хворих. Кожен має усвідомити: карантин – це не канікули. Сонячна погода, парки, пляжі, шашлики – все це почекає. Все це – ніщо порівняно з власним здоров’ям та життям. А тому, дорогі громадяни, продовжуйте, будь ласка, залишатися вдома та не виходьте на вулицю без зайвої потреби. Як би не кортіло це зробити. Залишайтесь вдома", - радить глава держави.

Раніше Національна академія наук України також спрогнозувала, що за умов недотримання суворого карантину коронавірус підчеплять 22 мільйони українців.

Понад 22 мільйони українців можуть підхопити коронавірус – Національна академія наук

Понад 22 мільйони українців можуть підхопити коронавірус – Національна академія наук

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.

Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
42к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація