Зеленський провів нараду щодо локдауну від 8 січня: який результат

Зеленський провів нараду щодо локдауну від 8 січня: який результат

Фото: УНІАН

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, світовий досвід показує: у країнах, де не діяв жорсткий карантин під час різдвяних і новорічних канікул, відбувається зростання кількості хворих упродовж 14 днів.

Загальнонаціональний карантин в Україні, який триватиме від 8 до 24 січня, пом'якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун. Він також більш лояльний у порівнянні з тими заходами, що впроваджуються в інших країнах.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час планової селекторної наради за участю урядовців, керівників силових відомств, у четвер, 7 січня, передає пресслужба глави держави.

"Однак ми збиваємо одразу хвилю зростання кількості хворих після новорічних свят і паралельно прискорюємо отримання якісної зареєстрованої вакцини, схваленої ВООЗ", – додав Зеленський.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, вже третій день поспіль спостерігається тенденція до зростання кількості хворих.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов додав, що світовий досвід показує: у країнах, де не діяв жорсткий карантин під час різдвяних і новорічних канікул, відбувається зростання кількості хворих упродовж 14 днів, оскільки на свята населення активно переміщується. Він додав, що епідеміологи констатують скорочення інкубаційного періоду коронавірусу в Україні до семи-восьми днів і "молодшання" хвороби.

Очільник МОЗ також нагадав про сезонне зростання кількості хворих на грип узимку: "Впроваджуючи від завтра більш жорсткий карантин, ми уникнемо великого зростання хворих як на коронавірус, так і на звичайний сезонний грип. Таким чином зменшимо й навантаження на лікарні, адже одні й ті самі заклади лікують хворих на кожну з цих недуг".

Прем'єр-міністр нагадав, що працюватиме громадський транспорт, стратегічні підприємства, дитячі садочки.

"Люди, які працюють у стратегічній інфраструктурі, повинні мати місце, де залишати дітей. Водночас діток у садочках значно менше, ніж у інших закладах освіти. Відсоток малечі, що хворіє, становить 1,6%, тому садочки, скоріше, вирішують проблему, а не створюють її. І до цього прагне світова практика", – сказав він.

"Президент переконався, що працюватиме інфраструктура, яка має критичне значення, магазини, що продають продукти харчування, засоби гігієни та побутову хімію. І хоч розважальна інфраструктура та святкові ярмарки будуть закриті, кафе та ресторани працюватимуть на винос. МАФи й кіоски, які розташовані на відстані та не створюватимуть скупчення людей, теж зможуть надавати свої послуги", - резюмували в Офісі президента.

Читайте також:

Що зміниться для українців після посилення карантину

Що зміниться для українців після посилення карантину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація