Зеленський пояснив, навіщо в Україні запровадили карантин вихідного дня

Зеленський пояснив, навіщо в Україні запровадили карантин вихідного дня

Фото: УНІАН

Попри неминучі втрати для деяких галузей бізнесу, карантин вихідного дня - єдиний шанс уникнути повного локдауну в країні, вважає президент.

Президент України Володимир Зеленський виступив на захист рішення запровадити в країні карантин вихідного дня.

В опублікованому в суботу, 14 листопада, на його Facebook-сторінці відеоблозі із самоізоляції, Зеленський наголосив, що карантин вихідного дня дає шанс уникнути повного локдауну в країні.

"Карантин вихідного дня - це шанс уникнути повного закриття. Якщо у нас є такий шанс - ми повинні ним скористатися. Фактично йдеться про шість неробочих днів", - сказав він.

Водночас Зеленський зазначив, що окремі сфери бізнесу справді зазнають втрат, тож уряд має надати їм програми й інструменти підтримки.

За його словами, окремі програми вже діють, але цього замало, тож уряд має думати, як допомогти малому і середньому бізнесу протриматися в цей період. Навколо карантину вихідного дня є багато дискусій, хоча на його особисту думку все досить очевидно, зазначив український президент.

"Це можна підтримувати або не підтримувати, але не можна не розуміти, чому саме таке рішення було ухвалено", - сказав він.

Одна з причин, що підштовхнула на такий крок, - це стрімке зростання кількості хворих, додав Зеленський. На тлі цього президент наголосив, що в Україні щодня фіксують нові рекорди щодо кількості інфікованих, і вже понад 12 тисяч хворих за добу.

"Потрібно збити динаміку зростання хворих. Наші лікарі героїчно протистоять вірусу, але не треба доводити до ситуації, коли їм доведеться вибирати, кого лікувати", - пояснив він.

Мій другий влог із самоізоляції. Цього разу з Русланом Стефанчуком та Олексієм Резніковим говоримо про карантин вихідного дня, вибори у США, роботу Верховної Ради, нові КПВВ та здоров’я українців.

Опубліковано Володимиром Зеленським Субота, 14 листопада 2020 р.

Крім того, Зеленський заявив, що деякі мери міст й надалі думають про вибори, а не про ситуацію з пандемією COVID-19.

"У деяких мерів, на жаль, і я це констатую, тривають місцеві вибори. Вони думають не про кількість хворих у своїх містах, а про кількість голосів у другому турі", - сказав Зеленський.

"А ми боремося не за рейтинги особисті, а за життя українців. Коронавірус змушує нас ухвалювати складні рішення", - додав він.

На тлі цього Зеленський застеріг, якщо на місцях і далі будуть "грати в добрих поліцейських" і не виконувати рішення уряду, заперечувати коронавірус і необхідність обмежувальних заходів, то програє вся країна, а не окремі мери.

Нагадаємо, 12 листопада стало відомо, що Зеленський та керівник Офісу президента Андрій Єрмак лікуються від COVID-19 у лікарні "Феофанія".

Карантин вихідного дня: чи дотрималися заборон українці

Карантин вихідного дня: чи дотрималися заборон українці

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація