Зеленський повідомив про зміни до держбюджету, дистанційну освіту та озвучив три сценарії розвитку подій через коронавірус

Зеленський повідомив про зміни до держбюджету, дистанційну освіту та озвучив три сценарії розвитку подій через коронавірус

Фото: Сайт президента України

Верховна Рада має розглянути законопроєкти в понеділок.

Увечері неділі, 29 березня, президент України звернувся до українців щодо ситуації з новим коронавірусом COVID-19 у державі та заходів, які вживаються задля припинення його поширення.

Пропонуємо найголовніше з виступу глави держави

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МЕДИЧНИМИ ВИРОБАМИ ТА ОБЛАДНАННЯМ

У неділю в "Борисполі" приземлився другий літак з Китаю. Він доставив 300 тисяч спеціальних респіраторів та 35 тисяч захисних костюмів для лікарів, військових і поліцейських. Також на борту – майже два мільйони масок для населення. Вантаж уже розподілений та прямує в регіони України. Вже сьогодні вночі літак знову вилетить до Китаю за наступним вантажем. У цей же час очікується прибуття окремою доставкою 100 тисяч високоточних ПЛР-тестів. 

Від вівторка починають роботу два додатковІ літаки, які регулярно доставлятимуть засоби захисту та медичне обладнання. Всі рейси будуть здійснюватися регулярно й до повного забезпечення всім необхідним лікарень та аптек

ЕВАКУАЦІЯ УКРАЇНЦІВ

Вирішується питання українців, які не встигли повернутися додому до 28 березня. Їхнє подальше повернення – літаком, потягом, автобусом, машиною чи пішки – має бути максимально безпечним для оточення, а отже передбачатиме обов’язкову двотижневу обсервацію. Наразі готується перелік відповідних локацій. Ними, зокрема, можуть стати українські готелі, з якими вже досягнуто попередні домовленості. Кожна локація для обов’язкової обсервації буде підготовлена в суворій відповідності до вимог Міністерства охорони здоров’я. 

ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА

У понеділок, 6 квітня, стартує проект "Всеукраїнська школа онлайн". У межах проєкту 40 педагогів з Києва на час карантину стануть вчителями для всієї України. Зараз проходять щоденні знімання уроків для учнів від п’ятого до одинадцятого класу. За збалансованою програмою Міністерства освіти і науки викладається 11 предметів. 

Навчатися дистанційно школярі зможуть у Facebook та YouTube. Також уроки щоранку транслюватимуть українські телеканали. За кожним класом буде закріплений один або кілька телеканалів. Їхній перелік, а також розклад уроків на тиждень з’явиться зовсім скоро.

ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ

Позачергове засіданні Верховної Ради України має відбутися у понеділок, 30 березня. 

Україна через коронавірус фактично опинилася на роздоріжжі й має два шляхи. 

Перший – це ухвалення двох життєво важливих законів. Після чого ми одержимо підтримку від наших міжнародних фінансових партнерів у розмірі щонайменше десяти мільярдів доларів. Це потрібно для стабілізації економіки країни та подолання кризи.

Інакше – другий шлях. Це – провал цих законів. Після – занепад економіки й навіть загроза дефолту. 

Останні тижні Офіс президента та Кабінет міністрів робили все, що від нас залежало. І ми зробили це – ми домовилися про фінансову підтримку для України. Ми з урядом обрали свій шлях. Тепер – черга за вами, шановні народні депутати. Вся відповідальність завтра лягає на ваші плечі. Завтра народ України чітко побачить, чи готові ви захищати його інтереси. І хоч завтра ви всі будете в масках, людям стане зрозуміло, хто є хто. Суспільство зрозуміє – ви слуги народу чи прислужники чужих інтересів. Усвідомте свою відповідальність. Усвідомте можливі наслідки для кожного з вас. Оберіть завтра правильний шлях. Вас обрав народ України. Тепер – ваша черга обрати народ України. 

ЗМІНИ ДО ДЕРЖБЮДЖЕТУ

Раніше в публічний простір потрапив перший драфт змін до держбюджету, запропонований Міністерством фінансів, і був абсолютно справедливо розкритикований суспільством. Наразі завдяки спільній роботі уряду, Офісу президента та парламенту він був суттєво перероблений. 

Будуть максимально скорочені зарплати чиновників та суддів, а також членів наглядових рад та керівництва державних підприємств. Жодної гривні не буде зрізано з видатків на армію та оборону України.

Буде збільшено виплати лікарям, які протидіють коронавірусу. Сьогодні українські медики мужньо ведуть війну за життя та здоров’я українців. А отже – їхні виплати мають бути на рівні бійців на передовій.

Важливо, що залишаються видатки розвитку. Вони є необхідним драйвером для нашої економіки, яку не можна знекровлювати. 

Максимально, наскільки це можливо, уряд зберіг видатки на освіту, спорт та культуру. Так, далеко не все вдалося зберегти. Але це – тимчасова економія, тільки на час карантину. Після його закінчення видатки кожної галузі будуть повернуті. 

Окремо пропонується створити зрозумілий і прозорий стабілізаційний фонд. Кошти з нього будуть спрямовані, зокрема, на підтримку лікарів, вчителів, пенсіонерів, людей, які через карантин, на жаль, втратили роботу, та допомогу українському бізнесу. 

Окремо хочу відзначити рішення партії "Слуга народу" повністю відмовитися від бюджетного фінансування та віддати всі ці кошти на потреби українських медиків. Закликаю й інші політичні сили вчинити так само. 

Загалом ми всі повинні зрозуміти – повністю обійтися без скорочень бюджету нам не вдасться. І сьогодні так вчиняє більшість країн світу. 

ТРИ СЦЕНАРІЇ РОЗВИТКУ ПОДІЙ

Давайте розглядати і це, і всі обмеження ізоляції як тимчасові незручності. 

Бо наше завдання номер один – максимально вберегти людей. Коронавірус обов’язково мине, й попереду в нас буде багато роботи. Всім нам разом будувати успішну та квітучу країну. Країну сорока, а не двадцяти мільйонів людей. Я зараз нікого не лякаю, але час усвідомити, що все це не жарти. 

Сьогодні є три сценарії розвитку подій. Перший. Від трьох до п’яти відсотків одночасно захворілих на коронавірус. Це болючі цифри. Але такий сценарій не є катастрофою. Тож маємо бути зібраними та дисциплінованими: продовжити самоізоляцію, дотримуватися правил гігієни та не виходити на вулицю без потреби. Тоді ми переживемо цей шторм.

Другий сценарій. 25% хворих.

Третій – понад 50% хворих на коронавірус одночасно. Другого й тим паче третього сценарію наша медична система не витримає. Наші лікарі не витримають одночасного напливу такої кількості хворих. Кожен має усвідомити: карантин – це не канікули. Сонячна погода, парки, пляжі, шашлики – все це почекає. Все це – ніщо порівняно з власним здоров’ям та життям.

А тому, дорогі громадяни, продовжуйте, будь ласка, залишатися вдома та не виходьте на вулицю без зайвої потреби. Як би не кортіло це зробити. Залишайтесь вдома. 

Сьогодні вночі Україна перейшла на літній час. Я вірю, що зовсім скоро завдяки єдності та згуртованості ми всі перейдемо на здоровий та щасливий час. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація