Зеленський підписав закон про посилене тестування на коронавірус

Дата публікації
Перегляди
2220
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський підписав закон про посилене тестування на коронавірус

Фото: УНІАН

Тестувати будуть усіх контактних осіб хворих, медиків, працівників Нацполіції та Нацгвардії.

Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров'я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 587-IX. Він передбачає посилене тестування українців на коронавірус.

Про це йдеться на сайті президента.

Документ запроваджує низку змін до законодавства, які діятимуть під час карантину та ще протягом двох місяців з моменту його скасування.Так, закон передбачає обов’язкове тестування на амбулаторному та стаціонарному рівнях усіх осіб з ознаками COVID-19, а також тих, хто контактував з хворими.

Крім того, обов’язкове тестування поширюється на медиків, які працюють у медзакладах з такими хворими, працівників Нацполіції, Нацгвардії та інших працівників, залучених до протиепідемічних заходів, незалежно від того, чи мали вони контакт з інфікованими.

Міністерство охорони здоров’я повинно регулярно оновлювати алгоритм тестування з узгодженням з рекомендаціями ВООЗ та Центру з контролю та профілактики захворювань США.

Також закон надає право залучати на волонтерських засадах до протидії поширенню коронавірусу лікарів-інтернів, а також лікарів-спеціалістів, які ще не мають кваліфікаційної категорії, з урахуванням обмежень щодо такого залучення.

Аби підвищити соціальний захист людей, які лікуються у медзакладах або перебувають на самоізоляції, їм буде виплачуватися допомога з тимчасової непрацездатності у розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу. У разі, якщо на лікуванні чи самоізоляції перебувають медичні працівники, їм передбачена виплата допомоги з тимчасової непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

Кабінет Міністрів та Міністерство охорони здоров’я України мають розробити порядок визначення закладів охорони здоров'я, призначених для госпіталізації хворих на коронавірус, які належать до першої, другої та третьої хвиль, та тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів), а також черговості їхнього заповнення. Також мають бути розроблені інструкції з навчання медичного та іншого персоналу, залученого до боротьби з COVID-19, щодо запобіжних заходів, спрямованих на попередження інфікування, та порядок дій у разі пікового навантаження на заклади охорони здоров’я, призначені для госпіталізації хворих на коронавірус.

Уряд та МОЗ повинні оприлюднювати на офіційному веб-сайті інформацію щодо результатів тестування та кількості тестів, проведених на амбулаторному та стаціонарному рівнях; забезпеченості закладів охорони здоров’я лікарськими засобами, виробами медичного призначення; кількості та кваліфікації залученого до боротьби з COVID-19 медичного персоналу; проведення закупівель, отримання та розподілу лікарських засобів.

Нагадаємо, окрім цього, в Україні має розпочатися масове тестування українців на антитіла до коронавірусу. Воно може стартувати вже наступного тижня, після 18 травня.

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2220
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація