Зеленський: "Ми не повинні допускати того, щоб Україна брала російську вакцину"

Зеленський: "Ми не повинні допускати того, щоб Україна брала російську вакцину"

Фото: УНІАН

Зеленський заявив, що не може взяти відповідальність за вакцину, наслідків дії невідома.

Питання про щодо уникнення придбання для України російської вакцини "Супутник" може стати ще одним геополітичним ударом та інформаційної війни з боку Росії.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю The New York Times. Розмова відбулася 16 грудня 2020 року.

"Звичайно, пояснити українському суспільству, чому якщо Америка та Європа не дають тобі вакцину, ти не повинен брати її у Росії, – будь-якій людині, яка помирає, пояснити це неможливо. Інша річ, що ми не повинні допускати того, щоб Україна брала російську вакцину, яка не пройшла всі випробування. У нас з вами немає реальних доказів, що ця вакцина має стовідсотковий позитивний ефект. Більш того, я не можу взяти відповідальність за вакцину, наслідків дії якої ми не знаємо. Україна передусім базує своє рішення на тому, щоб вибрати безпечну вакцину", - заявив глава української держави.

"Все дуже просто. Україна рятуватиме своїх людей, Україна боротиметься за те, щоб наші партнери дали нам вакцину, яка підтверджена – Moderna, Pfizer, AstraZeneca. Це те, що підтверджено. Ми розуміємо, що деякі з цих компаній мають заводи по всій Європі та навіть у Російській Федерації, наскільки мені відомо, тому тут питання передусім у якості вакцини", - резюмував український президент. 

Читайте також: 

МОЗ розробляє Національний план впровадження вакцини проти коронавірусу

МОЗ розробляє Національний план впровадження вакцини проти коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація