Зеленський: Макрон погодився допомогти Україні з отриманням вакцини проти COVID-19

Зеленський: Макрон погодився допомогти Україні з отриманням вакцини проти COVID-19

Фото: УНІАН

Президент назвав це жестом справжньої дружби.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 22 грудня, провів телефонну розмову з президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном. Значну увагу під час розмови було присвячено питанню досягнення миру на Донбасі.

"Глава української держави побажав президенту Франції якнайшвидшого одужання від коронавірусної хвороби та відновлення сил, а також привітав його з днем народження, який Еммануель Макрон відзначав напередодні", — йдеться у повідомленні пресслужби глави держави.

Зазначається, що Володимир Зеленський порушив питання щодо сприяння з боку Франції в отриманні Україною ліцензованої вакцини проти COVID-19 якісного виробництва. Лідери домовилися про подальшу координацію зусиль щодо солідарного розподілу сертифікованої вакцини.

"Дякую вам за згоду допомогти з прискоренням надання вакцини проти COVID-19. Це жест справжньої дружби", – сказав президент.

Крім того, значну увагу під час розмови було присвячено питанню досягнення миру на Донбасі. Володимир Зеленський поінформував президента Франції про актуальні зусилля, яких докладає українська сторона для досягнення стійкого миру.

Своєю чергою, Еммануель Макрон запевнив, що Франція продовжить вживати всіх необхідних заходів для просування в мирному процесі. Водночас французький лідер наголосив на важливості дотримання сторонами домовленостей, досягнутих під час Паризького саміту в межах Нормандського формату. Володимир Зеленський акцентував увагу на тому, що Україна виконала всі домовленості лідерів Нормандської четвірки, досягнуті минулого року в Парижі.

"Дякую за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та наших мирних ініціатив", – сказав Зеленський

Еммануель Макрон також підтвердив намір здійснити офіційний візит в Україну, щойно це дозволить епідемічна ситуація.

Раніше стало відомо, що Україна, найімовірніше, отримає вакцину від коронавірусу виробництва британсько-шведської компанії AstraZeneca, яка співпрацює з Оксфордським університетом. Такий прогноз зробили з урахуванням виробничих потужностей цього виробника та українських реалій.

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров'я України затвердили план вакцинації населення від COVID-19. Протягом 2021-2022 років в Україні хочуть охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50% населення (20 млн людей). 

У МОЗ розробили поетапний план вакцинації українців від COVID-19

У МОЗ розробили поетапний план вакцинації українців від COVID-19

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація