Застуда, грип, алергія чи коронавірус: як у сезон інфекційних хвороб розпізнати COVID-19

Застуда, грип, алергія чи коронавірус: як у сезон інфекційних хвороб розпізнати COVID-19

Фото: Associated Press

У разі прояву симптомів потрібно звертатися до лікаря.

Україні та всьому світу загрожує нова хвиля коронавірусу COVID-19, а на додачу до нього наближається період сезонних хвороб, а тому лікарі особливо рекомендують зробити щеплення. Підступністю коронавірусу є схожа симптоматика із грипом, ГРВІ та алергією, а відмінності проявляються не одразу. Тому головне — не допустити ускладнень, до яких може призвести коронавірус.

У МОЗ кажуть, що найхарактернішими ознаками коронавірусу COVID-19 є висока температура до 38-39,5°С, сухий кашель, утруднене дихання, відчуття втоми і біль в м'язах і грудях. До головних симптомів коронавірусу також належить втрата нюху та смаку, може з'явитися головний біль.

Рідше у хворого буває нежить та діарея. Утім, немає чхання, яке виникає під час застуди. Також, якщо хворого починає турбувати біль у горлі, наймовірніше, йдеться про застуду або грип. Нетиповим проявом недуги теж може бути висип на тілі, але це буває вкрай рідко.

Грип і ГРВІ є найпоширенішими у світі інфекційними захворюваннями. Але якщо більшість ГРВІ протікають відносно легко, то грип може призводити до вкрай небезпечних ускладнень.

 Під час ГРВІ зазвичай у хворого є кашель, нежить, закладений ніс, температура тримається на позначках до 38°С. Загалом симптоми розвиваються повільно. Серйозних ускладнень, як правило, немає.

Грип же, навпаки, з'являється різко. Типовими симптомами є головний біль, кашель, ломота в тілі, втома. Крім того, грип небезпечніший ускладненнями, які він може викликати. Це, зокрема, пневмонія.

За інформацією українських медиків, грип має менший інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів), аніж коронавірус. Тому після зараження коронавірус може проявити себе протягом від 2 до 14 днів.

За умови належного догляду і відпочинку застуда та легкі симптоми грипу зазвичай минають за кілька днів, а от коронавірус, навпаки, у цей період починає прогресувати. Загалом лікування COVID-19 у середньому триває 7-25 днів. Грипом хворіють упродовж 7-14 днів, ГРВІ — щонайменше 14 днів. 

Однак медики стверджують, що на початкових стадіях інфікування коронавірусом симптомів може і не бути взагалі. У цьому й полягає підступність хвороби. Якщо ж з'явилися проблеми із диханням, це вказує на розвиток вірусної пневмонії, яка і призводить до смерті.

Фото: ТСН.ua

Традиційно на алергію починають скаржитися навесні, усе літо й на початку осені. Це час цвітіння і сезон амброзії. Головною різниця між коронавірусом та алергією у тому, що остання не спричиняє підвищення температури, ломоти в суглобах, діареї і задухи.

Алергія, як правило, індивідуальна, вона залежить від того, куди та в якій кількості потрапив аллерген. Її симптоми можуть розвиватися на будь-якій ділянці тіла, миттєво або ж протягом декількох днів. Зазвичай люди скаржаться на нежить, кашель, свербіж, почервоніння шкіри. 

Медики наполегливо радять тим, хто контактував із хворими або підозрює в себе інфікування, неодмінно залишатися вдома і терміново звертатися до лікаря і здати ПЛР-тест. У разі підтвердження коронавірусу, який перебігатиме у легкій формі, вам призначать самоізоляцію. 

Раніше повідомлялося, що друга хвиля захворюваності на новий тип коронавірусу COVID-19 може розпочатися в Україні вже цієї осені, і в уряді прогнозують, що до кінця вересня кількість нових випадків за добу сягатиме 3 тисяч.

У матеріалі TСН.ua. читайте, у чому різниця між тестами, чи справді друга хвиля коронавірусу буде масштабнішою за першу, як правильно користуватися "Дій вдома" і що робити у разі збою системи.  

Наближення сезону: коли з'явиться можливість вакцинуватись від грипу

Наближення сезону: коли з'явиться можливість вакцинуватись від грипу

Повʼязані теми:

Наступна публікація