Заражений коронавірусом речник Путіна Пєсков розповів, що "пневмонія пожирає його легені"

Заражений коронавірусом речник Путіна Пєсков розповів, що "пневмонія пожирає його легені"

Фото: Associated Press

Пєсков заразився на роботі від колеги.

У прессекретаря президента Росії Володимира Путіна Дмитра Пєскова, який заразився новим коронавірусом COVID-19, діагностували двобічну пневмонію. Коронавірусну інфекцію у речника Кремля виявили за результатами одного з тестів, які він робив "майже в щоденному режимі", після цього у Пєскова з'явилася підвищена температура.

Про це він розповів в інтерв'ю газеті "Коммерсант".

Пєсков розповів, що симптоми коронавірусу з'явилися у нього, коли він був удома на самоізоляції. До цього коронавірусом захворів один з його колег, з яким він спілкувався. 

Спочатку у Пєскова піднялася температура тіла понад 37 градусів, яка вночі сягала майже 38 градусів. За кілька днів він із дружиною фігуристкою Тетяна Навкою поїхали до лікарні, де зробили комп'ютерну томографію, завдяки якій виявили двобічною пневмонію.

"Зараз лікуються вдома навіть з пневмонією, якщо вона, наприклад, однобічною... Коли вона двостороння, вибору немає (потрібна госпіталізація - ред.)... І тут ще особливість в тому, що твої легені не стільки сам вірус пожирає, скільки твій же організм. Тобто починається гормональний шторм, й імунна система намагається цей вірус перемогти. І разом з вірусом починає пожирати легені", - сказав Пєсков.

Крім того, інфікований речник Путіна сказав, що під час зараження коронавірусом головне - одразу звернутися за допомогою до медиків.

"У перший день не було взагалі жодних симптомів, а потім почалася температура дещо вище 37... У цій хворобі головне - не пропустити. Вірус цей абсолютно кровожерний. Хоча, слава богу, лікарі вже мають досвід в боротьбі з ним, але все рівно частка непередбачуваності, пов'язана з індивідуальними особливостями, завжди присутня", - висловився Пєсков.

Прессекретар президента РФ сподівається, що повернеться до роботи, щойно почне одужувати. Наразі він передав справи своєму заступнику.

Нагадаємо, прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков 12 травня заявив, що заразився коронавірусом. Наразі він перебуває у лікарні. Його дружину, олімпійську чемпіонку з фігурного катання Тетяну Навку, ушпиталили до лікарні разом із ним. Вона припустила, що речник Путіна міг заразитися на роботі, але від кого саме, не знає. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація