Запланований локдаун: Степанов озвучив умови запровадження жорстких обмежень

Дата публікації
Перегляди
128к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Запланований локдаун: Степанов озвучив умови запровадження жорстких обмежень

Фото: Associated Press

За словами міністра, розглядаються різні варіанти.

Краще попередити, ніж жити у невизначенності. Оголосити конкретні дати локдауну пропонує уряду міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Водночас додає, це його особиста думка.

Про це 24 листопад йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Міністр пояснює: так буде зручніше українцям, коли вони будуть знати строки майбутньої ізоляції і в них буде час підготуватися до обмежень. Адже, на його думку, кількість хворих на коронавірус останні тижні стрімко зростає і вже навіть сягала майже 15 тисяч осіб на добу. А це так чи інакше загрожує локдауном, та ще й на невизначений строк. А за умов спланованих обмежень, і бізнес, і туризм, і держава загалом — розуміли би, на що розраховувати та як планувати свої подальші дії. Серед можливих дат міністр вважає, що було би зручно оголосити локдаун на новорічні свята.

"Якщо перед новорічними святами, маємо ставитися до цього з розумінням того, яким чином ці новорічні свята ми проведемо. Проведемо удома, чи на концертних майданчиках. Знову збиратимемося і після цього... що буде? Новий карантин, сплеск коронавірусу. Для бізнесу, і карантин вихідного дня це також показав, нам важливо прогнозувати кроки наперед", — зазначає він.

Міністр культури та інформаційної політики вважає, що запланований двотижневий локдаун на новорічні свята допоміг би країні не лише зменшити кількість хворих на COVID-19, а й чітко зрозуміти, що буде завтра.

Своєю чергою, у Міністерстві охорони здоров'я кажуть: цю заяву вже бачили, але жодного звернення ще не отримували. Запланований локдаун цілком реальна річ, але на засідання уряду це питання ще не виносили. Найпевніше, поки що доведеться просто орієнтуватися на кількість захворюваннь, та спроможність медичної системи справлятися з ними.

"Це одна з ідей. Вона може бути такою. Може бути іншою. Головний посил цього мого месиджу полягав у тому, що важливо планувати подальші кроки", —- говорить Ткаченко.

"Звісно, ми розглядаємо різні варіанти. Будь-який жорсткий карантин позитивно вплине на епід-ситуацію. Але коли ми обговорюємо рівень цих обмежень, ми не можемо не рахуватися зі станом нашої економіки. Жорсткі карантинні обмеження можливі виключно за епідеміологічними показниками, виходячи з рівня захворюваності. Це й наших лікарень і здатність надавати медичну допомогу", — зазначив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Тим часом, президент України Володимир Зеленський пообіцяв компенсації постраждалим від карантину ФОПам і звільненим працівникам.

Міністр культури України запропонував ввести двотижневий локдаун на новорічні свята

Міністр культури України запропонував ввести двотижневий локдаун на новорічні свята

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
128к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація