Закривають школи і йти далеко від дому не можна: Ізраїль удруге запроваджує жорсткий карантин через коронавірус

Закривають школи і йти далеко від дому не можна: Ізраїль удруге запроваджує жорсткий карантин через коронавірус

Фото: Associated Press

Локдаун триватиме три тижні у вересні-жовтні.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху оголосив у неділю, 13 вересня, про запровадження другого локдауну в країні. Він розпочнеться 18 вересня і триватиме три тижні до 9 жовтня.

Після годин бурхливих дискусій уряд Нетаньяху таки підтримав впровадження жорстких обмежень у країні через зростання кількості інфікувань коронавірусом. Цей період локдауну збігається в часі з низкою головних єврейських свят - Рош га-Шана, Йом-Кіпур, Суккот тощо. В уряді побоювалися, що великі сімейні святкування та масові молитви сприятимуть ще більшому поширенню коронавірусу.

На період локдауну будуть закриті школи і торгові центри. Супермаркети і аптеки працюватимуть, а ресторани і кафе - лише в режимі "на виніс". Також жителям Ізраїлю заборонять відходити більше, ніж на 500 метрів від своїх помешкань.

Нагадаємо, люди в Ізраїлі тижнями виходять на протести проти прем'єр-міністра Нетаньяху. Ці протести тривають на тлі судових засідань проти прем'єра, якого звинувачують у хабарництві та шахрайстві. Він відкидає усі звинувачення.

Також демонстранти невдоволені політикою прем'єра щодо подолання коронакризи і вважають її хаотичною. Нетаньяху спочатку розпорядився закрити ресторани, пляжі та спортивні зали, згодом їх відкрили, а потім знову закрили через нове зростання кількості інфікувань. Рівень безробіття в країні перевищує 20%, що викликає невдоволення серед населення.

Згідно з останніми даними Університету Джонса Гопкінса, в Ізраїлі офіційно підтвердили 153,7 тисячі інфікувань, 1108 смертей і понад 114,6 тисячі випадків одужань.

Коронавірус прогресує: як у європейських країнах посилюють карантин

Коронавірус прогресує: як у європейських країнах посилюють карантин

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація