Західна розвідка знайшла докази провини Китаю в пандемії COVID-19: Daily Telegraph отримала скандальний звіт

Автор
Роман БойкоРоман Бойко
Дата публікації
Перегляди
236к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Західна розвідка знайшла докази провини Китаю в пандемії COVID-19: Daily Telegraph отримала скандальний звіт

Фото: Associated Press

Над доповіддю працювали спецслужби США, Великої Британії, Канади, Австралії та Нової Зеландії.

Влада Китаю протягом тривалого часу приховувала і знищувала дані про спалах коронавірусу в Ухані. ВООЗ, своєю чергою, ігнорувала тривожні сигнали.

Про це в неділю, 3 травня, повідомила лондонська газета The Daily Telegraph з посиланням на 15-сторінкову доповідь, підготовану розвідувальним альянсом "П'яти очей" ("Five Eyes"), де є спецслужби США, Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії.

У документі йдеться про те, що Китай, "створивши загрозу для інших країн", приховував усю інформацію про появу коронавірусу. Лікарів примушували мовчати або викрадали, знищували дані про вірус в лабораторіях і відмовлялися надавати біоматеріали закордонним вченим, що працювали над створенням вакцини.

На думку авторів доповіді, Пекін ще на початку грудня 2019 року мав докази передачі інфекції від людини до людини, проте заперечував цей факт аж до 20 січня. Згідно з документом, 3 січня Національний комітет охорони здоров'я Китаю дав вказівку знищити зразки коронавірусу і не публікувати інформацію про невідому інфекцію.

Всесвітня організація охорони здоров'я також заперечувала ці дані попри побоювання, які влада Тайваню висловлювали ще 31 грудня, зазначено в доповіді розвідки.

З документа також випливає, що уряд Австралії навчав і фінансував групу китайських вчених під керівництвом доктора Ши Чженлі, яка працює у відомому вже на весь світ Уханьському інституті вірусології. Вона займалася генетичними модифікаціями смертоносних коронавірусів, які можуть передаватися від кажанів до людини і не піддаються лікуванню.

Вчені також провели дослідження з синтезу коронавірусів, подібних SARS, щоб визначити, чи можуть вони передаватися від кажанів до ссавців. Це дослідження, проведене в листопаді 2015 року спільно з університетом штату Північна Кароліна, виявило, що вірус, схожий на SARS, може передаватися безпосередньо від кажанів до людини і не піддається лікуванню.

Як зазначає Daily Telegraph, між спецслужбами, що входять в альянс "П'ять очей", виникли розбіжності з приводу походження коронавірусу SARS-CoV-2. Якщо австралійська розвідка вважає, що вірус з'явився на ринку в Ухані, що збігається з офіційною версією влади КНР, американське розвідувальне співтовариство, куди входять 17 відомств (зокрема ЦРУ і ФБР) поки не визначилося з остаточними висновками про походження вірусу. Однак у США скептично ставляться до австралійської версії.

Нагадаємо, за версією КНР спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавірусу.

Хто винен у світовій пандемії – журналісти американських та китайських видань шукають винних

Хто винен у світовій пандемії – журналісти американських та китайських видань шукають винних

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
236к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація