"Загроза коронавірусу така ж велика, як і раніше": очільник МОЗ звернувся до українців через "легковажне ставлення" до карантину

"Загроза коронавірусу така ж велика, як і раніше": очільник МОЗ звернувся до українців через "легковажне ставлення" до карантину

Фото: УНІАН

Суспільство сприйняло пом'якшення карантинних заходів, як повне їхнє скасування, вважає Степанов.

Українці легковажно ставляться до рекомендацій МОЗ, через що в останні дні в країні спостерігається підвищення рівня захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19.

Про це у суботу, 6 червня, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook.

"Тренд підвищення рівня захворюваності останніх кількох днів має просте пояснення - наше суспільство досить легковажно поставилося до рекомендацій МОЗ, а пом'якшення карантинних заходів сприйняло, як повне їхнє скасування", - написав він.

Очільник МОЗ наголосив, що влада обрала стратегію адаптивного карантину задля поступового виходу з коронавірусної кризи.

"Проте карантин досі діє. Важливо не плутати поняття пом'якшення і скасування, адже загроза COVID-19 така ж велика, як і раніше. Ми бачимо сумну статистику збільшення випадків захворювання й в інших країнах. Рівень передачі вірусу в Німеччині за останні дні знову перевищує критичне значення. У Китаї, звідки й почалась епідемія, готуються до нового спалаху. Ще однією країною, влада якої оголосила про початок другої хвилі, стала Південна Корея. Бразилія та Індія також ставлять нові антирекорди. В Україні ж останні тижні спостерігалась позитивна динаміка захворюваності. Але останні дані та легковажне ставлення до власної безпеки громадян - тривожні", - додав Степанов.

"Я розумію, як всі втомилися від карантину; хочеться якомога швидше повернутися до повноцінного життя, але у нас немає вибору. Війну з вірусом поки не виграно. Та лише своєю поведінкою і дотриманням правил безпеки ми можемо мінімізувати активність його розповсюдження", - наголосив міністр.

Також очільник МОЗ звернувся до українців з проханням наполегливо дотримуватися всіх протиепідемічних правил.

"Користуйтеся масками, антисептиками та дотримуйтесь соціальної дистанції! Не нехтуйте правилами та засобами індивідуального захисту, адже від цього залежить не лише ваше життя, але й тих людей, хто з вами поруч! Здоров’я - це, в першу чергу, про самосвідомість та відповідальність. Міністерство несе відповідальність за створення заходів превенції та реалізацію лікування, інші органи виконавчої владі - за контроль за дотриманням карантинних заходів, місцева влада - за створення умов для дотримання карантину. Але все це не працюватиме, якщо ви не візьмете на себе відповідальність за власне життя і продовжите легковажне ставлення до себе та близьких. Попереду довгі вихідні, тож, будь ласка, будьте пильними, обережними та відповідальними!", - йдеться в повідомлені.

⚠️Тренд підвищення рівня захворюваності останніх кількох днів має просте пояснення — наше суспільство досить легковажно...

Опубликовано Максим Степанов Суббота, 6 июня 2020 г.

Нагадаємо, що загалом, станом на 6 червня, в Україні підтверджено 26 514 випадків COVID-19, з них 11 812 одужали, 777 померли. Протягом останньої доби лабораторно підтверджено 550 випадки.

Завіса для обіймів: як обіймати рідних без загрози інфікування коронавірусом

Завіса для обіймів: як обіймати рідних без загрози інфікування коронавірусом

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація