Очільник МОЗ Степанов запевнив, що йдеться виключно про призупинення тих госпіталізацій і планових операцій, відтермінування яких не буде жодним чином загрожувати життю або здоров'ю.
В Україні на час дії загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають "помаранчевому" рівню епідеміологічної небезпеки, заборонено проведення закладами охорони здоров'я планових заходів з госпіталізації та проведення планових операцій.
Ці обмеження встановлені на період від 14 до 30 листопада 2020 року, які у середу, 11 листопада, ухвалив Кабінет міністрів України.
Як виняток, дозволені госпіталізації:
- у разі ургентних станів;
- планові госпіталізації, відтермінування яких неможливо за показниками здоров'я або життя.
За словами очільника МОЗ Максима Степанова, закладам охорони здоров’я забороняється проведення планових заходів із госпіталізації, окрім:
- надання меддопомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
- надання меддопомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
- надання меддопомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
- надання паліативної меддопомоги у стаціонарних умовах;
- надання планової меддопомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
- проведення інших невідкладних і термінових заходів із госпіталізації, якщо внаслідок їхнього перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.
"Ми говоримо виключно про призупинення тих госпіталізацій і планових операцій, відтермінування яких не буде жодним чином загрожувати вашому життю або здоров'ю. Будь-які інші операції та невідкладні стани не можуть бути перенесені, і медична допомога надаватиметься вчасно, як і надавалася за весь час пандемії в нашій країні", – запевнив Степанов.
Нагадаємо, що очільник МОЗ Максим Степанов повідомив, що в Україні достатньо напружена ситуація з COVID-19, однак повного локдауну країна не витримає.