Загадкова летальність коронавірусу: як вчені з усього світу намагаються з'ясувати "убивчість" COVID-19

Дата публікації
Перегляди
77к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загадкова летальність коронавірусу: як вчені з усього світу намагаються з'ясувати "убивчість" COVID-19

Фото: Associated Press

Найвищий відсоток смертності від коронавірусу досі спостерігають в Італії.

Епідеміологи досі не можуть дати відповідь на одне з найголовніших питань, наскільки смертельний новий коронавірус. Дослідники сходяться на думці, що хвилі COVID-19 будуть повторятися аж 2022 року, однак не розуміють наскільки летальною може бути недуга.

Про це йдеться в матеріалі The New York Times.

Наприкінці лютого і березні вірус поширився у всьому світі. Спочатку фахівці прогнозували смертність близько 1%, але згідно з узагальненими даними в усьому світі померло близько 6,5% людей, заражених цим вірусом.

В Італії рівень смертності становить близько 13 відсотків, а в Сполучених Штатах - близько 4,3 відсотка. За останніми даними, навіть в Південній Кореї, де широке тестування допомогло стримати спалах, померло 2 відсотки людей з позитивним результатом на вірус. Смертність від інфекцій, що викликаються сезонними штамами грипу, наприклад становить близько 0,1 відсотка.

Ці показники смертності також сильно різняться в залежності від географічного положення: рівень смертності в Німеччині становить приблизно одну десяту від рівня Італії, а в Лос-Анджелесі - близько половини числа жителів Нью-Йорка.

Експерти з вірусології стверджують, що немає жодних доказів того, що коронавірус SARS-CoV-2 мутував в деяких частинах світу і став більш смертоносним, тому запитання, чому смертність настільки відрізняється - залишається відкритим.

Визначення рівня смертності особливо ускладнюється  в розпал пандемії. За оцінками епідеміологів, в деяких населених пунктах на кожен підтверджений випадок захворювання припадає від п'яти до 10 осіб з невиявленими інфекціями.

"Щоб дізнатися рівень смертності, потрібно знати, скільки людей заражено і скільки людей померло від цієї хвороби, - сказав Алі Мокдад, професор в Інституті показників і оцінки здоров'я. - Ми знаємо, скільки людей помирає, але ми не знаємо, скільки людей заражено".

Також медики міркують над зв'язком смертності та середнього віку в країнах. Велика кількість випадків захворювання в Італії, які заблокували її систему охорони здоров'я, можуть бути пов'язані з тим, що країна друга за середнім віком населення в світі після Японії. Аналогічним чином The New York Times виявила понад 3800 смертей в будинках для людей похилого віку у США.

Одним з цікавих прикладів для епідеміологів, які шукають коефіцієнт смертності, є круїзний лайнер Diamond Princess, який став свого роду природним експериментом, коли майже всі його 3711 пасажирів і членів екіпажу були інфіковані коронавірусом.

"Летальність" корабля склала 2,6 відсотка, згідно з дослідженням, проведеним дослідниками в Лондонській школі гігієни і тропічної медицини.

Відоме число випадків коронавірусу у всьому світі перевищило вже 2 мільйони, і щонайменше 146 тисяч цих пацієнтів померли.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

У світі 2 млн 180 тисяч хворих на коронавірус, чверть із них уже одужали

У світі 2 млн 180 тисяч хворих на коронавірус, чверть із них уже одужали

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
77к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація