"Забрали маску в однієї людини і дали іншій": лікарка з Чернівців про ситуацію з киснем в обласній лікарні

"Забрали маску в однієї людини і дали іншій": лікарка з Чернівців про ситуацію з киснем в обласній лікарні

Інфекційне відділення Чернівецької обласної лікарні, фото / Ольга Кобевко

Лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко розповіла про забезпечення киснем хворих на COVID-19 в Чернівецькій обласній лікарні.

У Чернівецькій обласній клінічній лікарні ситуація з киснем залишається складною. На понад 100 пацієнтів в лікарні є чотири кисневі точки, тому, одночасно допомогти можна лише чотирьом хворим, які потребують кисню. Ситуацію дещо покращили кисневі концентратори, яких лікарні подарували волонтери. Утім, апарати не витримують навантаження і швидко виходять з ладу.

Про це ТСН.ua розповіла лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко.

"У нас є дуже проблемна ситуація в обласній лікарні, адже у нас на понад 100 ліжок, є лише чотири точки подачі кисню. Тобто ми можемо надати одночасно допомогу тільки чотирьом пацієнтам, в яких розвивається дихальна недостатність. Так було в нас і на початку пандемії. Ми малу дуже велику проблему. Іноді навіть були такі важкі ситуації, коли доводилось забирати маску в однієї людини і давати іншій. Це було дуже складно", - розповіла нам Ольга Кобевко.

Чернівецька обласна лікарня, фото надала Ольга Кобевко

Лікарка каже, що на допомогу прийшли волонтери, які подарували лікарні кисневі концентратори, утім повністю проблему з киснем апарати не вирішили.

"Нам подарували близько 14 концентраторів. Але багато з них дуже швидко виходить з ладу, адже генератори подають меншу концентрацію кисню і вони не призначені для цілодобової роботи, а в нас вони працюють цілодобово", - каже лікарка.

За словами Ольги Кобевко, зараз в інфекційному відділенні лежать понад 60 пацієнтів, з них 30% людей потребують додаткового кисню.

Інфекційне відділення Чернівецької обласної лікарні / скріншот з відео Ольги Кобевко, Facebook

"На ранок у нас було 11 концентраторів. Навіть, якщо одному пацієнту концентратор вже не потрібен, то ми під'єднуємо до нього іншого хворого. Також у нас були кисневі подушки, які ми заправляли киснем і давали людям. Їх вистачало на 15, іноді до 30 хв. І ось ці всі речі надали нам волонтери. Забезпечення киснем нашої лікарні - це дуже болісне питання для мене", - зазначила Ольга Кобевко.

Інтерв'ю з лікаркою-інфекціоністкою Ольгою Кабевко читайте завтра, 21 жовтня, на сайті ТСН.ua.

Між тим нагадаємо, що у лікарні під Дніпром хворі дихають киснем по черзі. У відділенні реанімації перебувають 13 пацієнтів. Майже усі вони потребують кисневої підтримки, тим часом як в медзакладі є лише 7 концентраторів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація