За яких симптомів хворому з коронавірусом необхідна госпіталізація: у МОЗ пояснили нюанси

За яких симптомів хворому з коронавірусом необхідна госпіталізація: у МОЗ пояснили нюанси

Фото: КМДА

Важливим залишається консультування з боку сімейного лікаря, оскільки саме він може визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.

Коронавірусна хвороба COVID-19 може мати різний перебіг: легкий, середньої тяжкості та тяжкий. Тож Міністерстві охорони здоров'я пояснили, за яких симптомів та у якому стані пацієнту може знадобитись госпіталізація.

"Наразі на стаціонарне лікування госпіталізують пацієнтів середньої тяжкості та тяжких хворих", - йдеться у повідомленні.

Перелік симптом та станів, за яких пацієнту може знадобитися госпіталізація:

  • Біль у грудній клітці;
  • важкість дихання, задишка у стані спокою, ознаки дихальної недостатності;
  • сатурація з рівнем кисню в крові менше 92%. Для вимірювання сатурації в домашніх умовах можна використовувати пульсоксиметр;
  • порушення свідомості;
  • інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан пацієнта;
  • рішення щодо госпіталізації приймає лікар на основі проведеного обстеження, ґрунтуючись на наявному симптомокомплексі у конкрентного хворого.

"У будь-якому разі важливим залишається консультування пацієнта з боку сімейного лікаря. Саме він може надати рекомендації та визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування", - резюмували у МОЗ.

Нагадаємо, в Україні за останні три місяці переважна більшість госпіталізованих із коронавірусом були без щепленняТаких пацієнтів - 98.1%.

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація