За місяць-два в Україні очікують по 9 тисяч випадків коронавірусу щодня: епідеміологиня радить, що робити

За місяць-два в Україні очікують по 9 тисяч випадків коронавірусу щодня: епідеміологиня радить, що робити

Фото з власного архіву

Кількість випадків коронавірусу росте у геометричній прогресії: Катерина Сояк пояснила причину і порадила, що робити.

В Україні за місяць-два буде по 9 тисяч випадків коронавірусу щодня. Ми спостерігатимемо переповнені стаціонари, тому що зараз є зростання і сезонних захворювань, і плюс COVID-19. Це ускладнює їхню діагностику лікарям, тому що потрібно вчасно зрозуміти, що це за діагноз: або COVID, або щось інше.

Про це в ексклюзивному коментарі ТСН.ua повідомила лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк.

"На сьогодні ми бачимо досить закономірний розвиток епідеміологічного процесу: оскільки у нас дуже багато хворих щодня, ці люди заражають все нову й нову кількість здорових людей, тож ми бачимо зростання у такій геометричній прогресії. І, дійсно, за місяць-два нам прогнозують близько 9 тисяч випадків (щоденно в Україні. — Ред.). Я думаю, що це цілком реальні прогнози, адже з огляду на те, що COVID-19 має індекс контагіозності 3-4 – це коли одна хвора людина заражає близько трьох-чотирьох здорових людей. Тому прогнози ці мають сенс. І, звісно ж, буде більше пацієнтів, які вимагають госпіталізації", — наголосила Сояк.

Епідеміологиня додала, що нині ми вже бачимо переповнені деякі лікарні, це створює досить серйозну проблему для медиків і в принципі для роботи у відділеннях, тому що переповнений стаціонар — великий ризик і перехресні інфекції зокрема.

"Але це вже другорядне питання з приводу перехресної інфекції, головне, що у нас дійсно не вистачатиме ліжок, тим паче тих ліжок, які оснащені киснем. Тому готують нові лікарні, наскільки їх буде вистачати, не можу зараз сказати, бо не рахувала, але я думаю, що у країні є якісь розрахунки. З огляду на прогнози, які ми маємо на найближчі два місяці, думаю, що люди, які приймають ці рішення, все-таки апелюють цифрами і ґрунтуються на якомусь розрахунку. Тому ті лікарні, які готуються, їх повинно вистачити. Але, знову ж таки, є проблема і з персоналом, і з обладнанням, тому що навіть у разі відкриття ліжок, у повному обсязі не всі можливо оснастити киснем, а це буде необхідно, швидше за все", — каже лікарка.

Сояк додала, що нині ще й досить велика кількість лікарів хворіють, тому з персоналом однозначно будуть проблеми. "Навіть у тих лікарнях, які не лікують COVID-19, ми вже бачимо, що дуже велика кількість медичних працівників перебувають на лікарняних із COVID-19", — зазначила вона.

"Будемо сподіватися, що цих лікарень вистачить, які нам готують додатково, але в будь-якому разі будуть проблеми і з диференціальною діагностикою, бо потрібно вчасно і якісно зрозуміти, що ж насправді у пацієнта — COVID-19 чи інша група респіраторних інфекцій. І в будь-якому випадку, пацієнтів, які потребують госпіталізації буде багато. Тому що COVID-19 — це не єдина проблема. Зараз додаються ще й ускладнення від грипу", — наголосила епідеміологиня.

На думку Катерини Сояк, проблеми, звісно ж, очікуються для системи охорони здоров'я в цілому.

"Що можна зробити лікарям і громадянам? Кожен повинен робити те, що від нього залежить: лікарі не повинні губитися, повинні виконувати свої прямі професійні обов'язки, і вони це роблять, тому тільки терпіння і сил можна порадити. І, звичайно ж, людям не варто виходити на роботу, якщо відчують симптоми ГРВІ, тому що на робочій зміні протягом дня ми, дійсно, можемо заразити велику кількість людей, якщо будемо виходити з симптомами ГРВІ на роботу і в інші громадські місця", — каже епідеміологиня.

Катерина Сояк радить як лікарям, так і людям інших професій, стежити за своїм станом, не виходити за наявності симптомів на роботу і намагатися скоротити контакти, щоб, навіть якщо ми захворіли, згадуючи перелік контактних, щоб він був мінімальним.

"Тобто ми не повинні ходити зараз активно у гості, у громадські місця, щоб максимально скоротити кількість контактів з оточуючими. Хоч і немає зараз жорсткого карантину, але, мені здається, це можливо зробити у тих межах, які дозволяють зробити робота, графік життя і тощо", — підсумувала вона.

Нагадаємо, станом на ранок 8 жовтня у Києві зафіксовано 422 нових випадки COVID-19 за добу. 

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Наступна публікація