З України заборонили експортувати гречку: в уряді пояснили причину

Дата публікації
Перегляди
2591
Поділитись:
WhatsApp
Viber
З України заборонили експортувати гречку: в уряді пояснили причину

Фото: УНІАН

Українці тимчасово не зможуть продавати крупу на зовнішні ринки.

У четвер, 2 квітня, український уряд ввів квотування на експорт гречки до 1 липня.

Відповідну постанову прийняли під час позачергового засідання, повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у Facebook.

"Постановою запроваджується тимчасовий – до 1.07.2020 р. режим ліцензування та квотування експорту гречки та зерна гречки лущеного (без плодової оболонки). Зокрема, встановлено нульовий обсяг квоти для зазначених товарів (за кодами згідно з УКТЗЕД 1008 10 00 00 та 1104 29 17 00)", - йдеться у дописі.

В уряді пояснили, що заборона на експорт гречки є тимчасовим заходом, необхідним для захисту внутрішнього ринку, а також нагадали, що раніше свої кордони для експорту гречки тимчасово закрили Білорусь, Росія та Казахстан.

Нині ситуація на українському ринку є стабільною.

"Україна вестиме переговори з головними країнами-виробниками щодо зняття заборон з метою підтримання міжнародної продовольчої безпеки та відновлення нормальних умов міжнародної торгівлі. Також міністерство закликатиме українські аграрні підприємства збільшувати посівні площі під гречкою", - додали у повідомленні.

Уряд ввів квотування на експорт гречки до 1 липня 2020 року Сьогодні, 2 квітня, на позачерговому засіданні Уряду...

Опубліковано Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Четвер, 2 квітня 2020 р.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram! 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2591
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація