Коронавірус в Україні: криза вдарить по кожній другій родині з дітьми

Коронавірус в Україні: криза вдарить по кожній другій родині з дітьми

Фото: Associated Press

Рівень бідності зросте з 27% до 44%, а вплив на дітей буде ще більш відчутним: з 33% до 51%.

Через кризу, викликану коронавірусом, в Україні за прогнозами ЮНІСЕФ понад 6 млн осіб можуть опинитись за межею бідності, зокрема, від економічних наслідків постраждають 1,4 мільйона дітей.

Такі показники отримали у дослідженні Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який базується на макропрогнозі Кабінету Міністрів України.

Зазначається, що розрахунки ЮНІСЕФ передбачають, що скрутне фінансове становище очікує кожну другу родину з дітьми, а погіршення економічної ситуації матиме найбільш руйнівний вплив на багатодітні сім’ї, одиноких батьків з дітьми, родини з дітьми до трьох років та самотніх пенсіонерів віком за 65 років.

У зв’язку з критичним зростанням дитячої бідності та незахищеності родин, ЮНІСЕФ закликає президента, парламент, уряд та місцеву владу вжити термінових ефективних заходів соціального захисту для пом’якшення наслідків COVID-19. "Ми маємо зробити все можливе, аби наслідки COVID-19 для дітей та їх родин були мінімальними. Від рішень держави сьогодні залежить майбутнє мільйонів дітей. Необхідно докласти зусиль, аби COVID-19 не став перешкодою у доступі до освіти, здорового харчування, достойних умов життя дітей та їх сімей", - зазначила Лотта Сильвандер, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Своєю чергою, ЮНІСЕФ пропонує розглянути можливість тимчасової універсальної виплати всім домогосподарствам з дітьми, а також збільшити щомісячні виплати допомоги при народженні дитини.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Організація Об’єднаних Націй виділить Україні 140 мільйонів доларів для боротьби з коронавірусом.

ООН застерігає світ від нестачі харчів на тлі карантинів та економічних обмежень

ООН застерігає світ від нестачі харчів на тлі карантинів та економічних обмежень

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація