Європою та Австралією почав ширитися новий штам коронавірусу, країни терміново закривають кордони

Європою та Австралією почав ширитися новий штам коронавірусу, країни терміново закривають кордони

Фото: Associated Press

Слідом за Великою Британією мутований коронавірус виявили у Нідерландах, Данії та Австралії.

Нідерланди, Данія та Австралія виявили новий штам коронавірусу, який перший почав ширитися у Великій Британії.

Про це повідомили у Всесвітній організації охорони здоров'я, передає ВВС.

У ВООЗ наголосили, що новий штам коронавірусу поширюється швидше за початковий COVID-19. Проте новий штам не є більш смертоносним.

Водночас країни одна за одною ухвалюють рішення про призупинення авіа- та інше сполучення зі Сполученим Королівством. Про таке рішення вже оголосили Нідерланди, Бельгія, Італія, Австрія. Подібне рішення готують Німеччина та Франція. Чехія запровадила жорсткіші карантинні заходи для людей, які прибувають з Великої Британії.

Нагадаємо, 19 грудня уряд Великої Британії вирішив посилити карантинні заходи через виявлення у королівстві нового штаму вірусу. Його виявили на південному сході Англії, про що влада повідомила 14 грудня. З огляду на швидке зростання показників захворюваності, припускають, що новий штам коронавірусу може швидше поширюватися, ніж відомі досі, сказав головний лікар Англії Кріс Вітті. Утім, поки немає доказів того, що він є більш смертоносним або вливає на дію вакцини чи лікування. Про це передає DW.

Технічна керівниця ВООЗ щодо COVID-19 Марія Ван Керкхове підтвердила, що новий штам має здатність поширюватися швидше, ніж попередній варіант коронавірусу.

"Чим довше цей вірус поширюється, тим більше можливостей є для його зміни. Отже, нам дійсно потрібно зробити все можливе, щоб запобігти його розповсюдженню, і мінімізація його поширення зменшить шанси для його зміни", - зазначила Керкхове.

У Європі планують розпочати вакцинацію від коронавірусу з 27 грудня

У Європі планують розпочати вакцинацію від коронавірусу з 27 грудня

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація