Європою та Австралією почав ширитися новий штам коронавірусу, країни терміново закривають кордони

Європою та Австралією почав ширитися новий штам коронавірусу, країни терміново закривають кордони

Associated Press

Слідом за Великою Британією мутований коронавірус виявили у Нідерландах, Данії та Австралії.

Нідерланди, Данія та Австралія виявили новий штам коронавірусу, який перший почав ширитися у Великій Британії.

Про це повідомили у Всесвітній організації охорони здоров'я, передає ВВС.

У ВООЗ наголосили, що новий штам коронавірусу поширюється швидше за початковий COVID-19. Проте новий штам не є більш смертоносним.

Водночас країни одна за одною ухвалюють рішення про призупинення авіа- та інше сполучення зі Сполученим Королівством. Про таке рішення вже оголосили Нідерланди, Бельгія, Італія, Австрія. Подібне рішення готують Німеччина та Франція. Чехія запровадила жорсткіші карантинні заходи для людей, які прибувають з Великої Британії.

Нагадаємо, 19 грудня уряд Великої Британії вирішив посилити карантинні заходи через виявлення у королівстві нового штаму вірусу. Його виявили на південному сході Англії, про що влада повідомила 14 грудня. З огляду на швидке зростання показників захворюваності, припускають, що новий штам коронавірусу може швидше поширюватися, ніж відомі досі, сказав головний лікар Англії Кріс Вітті. Утім, поки немає доказів того, що він є більш смертоносним або вливає на дію вакцини чи лікування. Про це передає DW.

Технічна керівниця ВООЗ щодо COVID-19 Марія Ван Керкхове підтвердила, що новий штам має здатність поширюватися швидше, ніж попередній варіант коронавірусу.

"Чим довше цей вірус поширюється, тим більше можливостей є для його зміни. Отже, нам дійсно потрібно зробити все можливе, щоб запобігти його розповсюдженню, і мінімізація його поширення зменшить шанси для його зміни", - зазначила Керкхове.

У Європі планують розпочати вакцинацію від коронавірусу з 27 грудня

У Європі планують розпочати вакцинацію від коронавірусу з 27 грудня