Європа вже давно і тотально в локдауні - журналіст

Європа вже давно і тотально в локдауні - журналіст

Фото: Associated Press

У Брюсселі зараз діє комендантська година. 

Європа вже давно і тотально в локдауні, ніхто не відкривається глобально. 

Про це заявив Григорій Жигалов, кореспондент "Радіо Свобода" з Брюсселю у прямому ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" 3 грудня. 

"Різдво і Новий рік цього року в Європі будуть не такими, як завжди. І переважно люди до цього вже морально готові. Низка країн готова піти на тимчасові, дуже обережні послаблення локдауну. Наприклад, Велика Британія протягом п'яти днів дозволить збиратися разом максимум трьом родинам. Якщо вже ці родини зібралися разом, це вважається соціальною бульбашкою - і тільки цією компанію ці п'ять днів можна проводити час. Далі знову локдаун. У Франції бари, ресторани залишаються зачиненими до 20-го січня. Принаймні, поки що такі плани", - розповів він. 

Зараз у Франції діє локдаун: просто щоб навіть вийти на вулицю, треба отримувати авторизацію, вписувати у спеціальній анкеті, навіщо ви йдете, чи то в магазин, чи вигуляти собаку. 

У Брюсселі зараз комендантська година. Місяць тому в Бельгії було 24 тисячі випадків коронавірусної інфекції на добу. Це величезні цифри для такої маленької країни. Понад місяць Бельгія перебуває в досить суворому локдауні. Місяць закрито все: бари, ресторани, кафе, кінотеатри, спортзали, перукарні. Але є результат: показники тепер - 1-1,5 тисяч на день, тобто у 15 разів менше. 

"Здавалося, можна відкриватися. Але ні. В уряді сказали, що вони не пустять коту під хвіст місяць локдауну, щоб погуляти п'ять днів на Різдво і Новий рік, щоб потім знову ці цифри злетіли. Бо ці цифри - це життя людей. Людей, які могли б жити, але помруть через коронавірус", - наголосив Жигалов. 

"У Бельгії тривалий час можна було спілкуватися лише в середині вашої соціальної бульбашки. Цього, звісно, ніхто не перевіряє, але люди самостійно формують ось такі закриті групи. З середини липня кількість соціальних контактів у домогосподарстві не могла перевищувати п'яти. Але від початку локдауну - тобто більше, як місяць - родина може мати тільки один близький контакт. Якщо ви живете родиною: батьки та двоє дітей, - ви можете запрошувати до себе в гості тільки одну людину. І незмінним це правило залишається на Різдво і Новий рік. Але якщо ви одинока людина, у вас може бути два таких контакти - це правило останнього місяця", - пояснив журналіст. 

Водночас уряд має переконатися, що ніхто на свята не залишиться наодинці. І в якості виключення людям, що живуть наодинці, на Різдво і на Святвечір дозволять запросити обох своїх близьких контактів одночасно. В усі інші дні вони можуть відвідувати вас тільки по черзі. 

Також Європа зараз розробляє грандіозну програму економічного відновлення.

"Але якщо ви думаєте, що для ситої Європи локдаун - це не проблема, повірте, це в будь-якому куточку світу проблема. Економлять тут зараз на чому тільки можна. В мене десятки моїх знайомих зараз залишилися без роботи. Але мова йде про життя людей, кажуть тут. Життя, а не гроші - це найвища цінність. І для того, щоб зберегти життя людей, тут запроваджують локдаун", - додав Жигалов. 

"І ще що відрізняє Бельгію від України. Якщо вам дуже скрутно, у Бельгії вам завжди є куди звернутись. По-перше, бо тут платять податки - половину зарплати, фактично. Тож можуть розраховувати на допомогу. І ще один момент: кому складно, можуть отримати навіть психологічну допомогу. І це дуже важливо. Це безкоштовно", - резюмував він. 

Читайте також: 

Як Європа проводитиме різдвяні свята в умовах локдауну - Жигалов

Як Європа проводитиме різдвяні свята в умовах локдауну - Жигалов

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація