Європа готується до щеплення проти коронавірусу: коли вакцина стане доступною

Європа готується до щеплення проти коронавірусу: коли вакцина стане доступною

Фото: Associated Press

Євросоюз забронював 200 мільйонів доз вакцини проти COVID-19/

У Європі вже активно готуються до вакцинації проти коронавірусу. Євросоюз забронював 200 мільйонів доз із опцією на подальші 100 мільйонів. Усі країни ЄС отримають вакцину одночасно - пропорційно кількості населення.

Новина, що вакцина може з'явитися на ринку вже незабаром, у Німеччині сприйняли із радістю та оптимізмом, розповіли у ТСН.16:45.

Спочатку вакцину має отримати США. В Європі вакцина має стати доступною наприкінці цього року або найпізніше на початку наступного року. Цей препарат також проходить спеціальній процес перевірки. За ним, Європейське агенство з лікарських засобів, яке надає ліцензію в Європі, отримує дані про препарат заздалегідь, в процесі його розробки. Відтак потім перевірка займе менше часу.

"Ми вже виробили 20 мільйонів доз вакцини. Вони вже на наших складах. Продовжуємо виробляти дедалі більше навіть зараз. За п''ять тижнів ми виробимо 50 мільйонів доз вакцин, які зможемо постачати на весь світ", - каже виконавчий директор PFIZER Альберт Боурла. 

Заплановано, що Німеччина отримає 56 мільйонів доз. Тут щеплення робитимуть у центрах вакцинації, їх уже споруджують.  "Ми в Європі розраховуємо на отримання ліцензії вже в грудні або на початку 2021 року. Тоді почнемо вакцинацію", - наголосила канцерка Німеччина Ангела Меркель.

Оскільки таку вакцину потрібно зберігати за температури мінус 70 градусів, то її неможливо буде колоти у лікарських кабінетах. Постачати вакцину фармакомпанія зможе за лічені години після отримання ліцензії. Це можливо, бо компанія штампувала мільйони доз вже тоді, поки клінічні дослідження тривали. Настільки виробники були впевнені в своєму продукті.

Для достатньої вакцинації треба два уколи з проміжком у приблизно 20 днів. Пріоритетно щеплення робитимуть людям літнього віку та з хронічними хворобами, лікарям і медперсоналу, а потім педагогам, пожежникам, поліцейським - усім, хто забезпечує функціонування держави. Щеплення буде добровільним.
 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація