Євросоюз зробив ставку на вакцину від коронавірусу від Modena і купить 160 млн доз

Євросоюз зробив ставку на вакцину від коронавірусу від Modena і купить 160 млн доз

Фото: Associated Press

ЄК таким чином створює "один із найповніших у світі портфелів вакцин проти COVID-19".

Європейська комісія у середу, 25 листопада, схвалила шостий контракт у межах стратегії Євросоюзу щодо вакцин проти коронавірусу — з американською фармацевтичною компанією Moderna. Суму контракту не називають.

Згідно з умовами угоди, спочатку ЄС закупить 80 млн доз і зможе запросити ще стільки ж, після того як буде доведена ефективність і безпека вакцини,  інформує Коммерсант із посиланням на сайт Єврокомісії.

"Я дуже рада оголосити про сьогоднішню угоду з компанією Moderna про закупівлю майже 160 млн доз її майбутньої вакцини. Це наш шостий контракт із виробником вакцини, і ми працюємо над іще одним", — сказала голова ЄК Урсула фон дер Ляєн.

ЄК таким чином створює "один із найповніших у світі портфелів вакцин проти COVID-19", сказала фон дер Ляєн.

"Безпечна й ефективна вакцина може допомогти нам покласти край пандемії та поступово повернутися до нормального життя", — додала вона.

Раніше компанія AstraZeneca повідомила про ефективність своєї вакцини від коронавірусу "AZD1222", яку вона розробляє спільно з Оксфордським університетом, на 70%. Наголосивши, що їхню розробку простіше зберігати, ніж вакцини інших підприємств. 

Своєю чергою, 20 листопада Pfizer та Biontech подали заявки до Управління з продовольства і медикаментів США для реєстрації вакцини. В компаніях заявили, що готові поширити вакцину протягом декількох годин після підтвердження реєстрації.

Зареєструвати перші вакцини від коронавірусу в ЄС розраховують вже до кінця грудня

Зареєструвати перші вакцини від коронавірусу в ЄС розраховують вже до кінця грудня

Повʼязані теми:

Наступна публікація