Єврокомісія домовилася про 200 млн доз вакцини від коронавірусу

Єврокомісія домовилася про 200 млн доз вакцини від коронавірусу

Фото: Associated Press

Це поки що попередня угода.

Єврокомісія попередньо домовилася з BioNTech-Pfizer щодо закупівлі вакцини від коронавірусу, коли її випустять. Про це йдеться в офіційному повідомленні Єврокомісії.

Німецька BioNTech та американська Pfizer, які разом розробляють вакцину на основі технології РНК (RNA) — вже шостий розробник, з яким попередньо домовилися про закупівлю вакцини.

Крім неї, перемовини завершили також із Sanofi-GSK, Johnson & Johnson, CureVac та Moderna, а з AstraZeneca вже підписано угоду.  Вони домовляються одразу з низкою компаній, щоб збільшити ймовірність отримання ефективної вакцини.

Попередня угода з розробником передбачає придбання від імені країн ЄС 200 млн доз вакцини, з можливістю подальшої закупівлі ще 100 млн доз, якщо вакцина виявиться безпечною та ефективною. 

Ця угода дасть можливість членам ЄС купувати вакцину для себе, або ж для передавання країнам із середнім та низьким достатком чи в інші країни Європи.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що англо-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca призупинила усі клінічні випробування вакцини від COVID-19 після того, як в одного із волонтерів виявили незрозумілу хворобу. 

Свіжі дані від МОЗ: за добу захворіло понад 2,5 тисячі українців

Свіжі дані від МОЗ: за добу захворіло понад 2,5 тисячі українців

Повʼязані теми:

Наступна публікація