"Світить відбитим світлом від вашингтонського обкому": Росія та ЄС обмінялися звинуваченнями щодо коронавірусу

"Світить відбитим світлом від вашингтонського обкому": Росія та ЄС обмінялися звинуваченнями щодо коронавірусу

Фото: Associated Press

У Росії називають "маячнею" закиди ЄС щодо поширення фейків про коронавірус.

Європейський Союз звинувачує Китай і Росію в цілеспрямованому проведенні кампаній з дезінформації у всьому світі. Це вже не перша заява від ЄС

Про це йдеться в документі Європейської комісії, оприлюдненому 10 червня, повідомляє Bloomberg

За інформацією ЄС, Росія та Китай "прагнуть підірвати демократичні дебати, посилити соціальну поляризацію та поліпшити власний імідж у контексті COVID-19". Це призвело до "безпрецедентної інфодемії", яка підживлює "головні тривоги людей", адже більшість з них залишилася в умовах соціальної ізоляції і більш активного використання соцмереж для доступу до інформації.

У Росії відреагували на закиди ЄС. "Єврокомісія світить відбитим світлом від вашингтонського обкому. Твердження про те, що Росія або Китай вели дезінформаційні кампанії в розпал пандемії - повна маячня", заявив голова комітету з закордонних справ російської нижньої палати парламенту Леонід Слуцький. Міністерство закордонних справ Китаю не відповіло на запит про коментарі.

Також у ЄС зазначили, що інтернет-платформи Google, Facebook та Twitter повинні щомісяця надавати набагато детальніші звіти про дії, які вони вживають для запобігання поширенню фейкових новин.

Висновки ЄС стосовно Китаю і Росії зроблені на основі окремого дослідження, яке провели іноземне і дипломатичне крило комісії. Вони стверджують, що мають свідчення "скоординованого тиску" офіційних китайських джерел для того, щоб зняти з себе провину за пандемію коронавірусу.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Хвороба поширилася на весь світ. Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація