ЄС виділить Україні понад мільярд євро на боротьбу з коронавірусом: є умови

Дата публікації
Перегляди
6159
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ЄС виділить Україні понад мільярд євро на боротьбу з коронавірусом: є умови

Фото: emerging-europe.com

Перший транш Україна може отримати вже у червні-липні.

Єврокомісія виділить Україні мільярд двісті мільйонів євро на подолання наслідків пандемії COVID-19.

Про це заявили в Брюсселі. Щоправда, відповідне рішення має пройти тривалу процедуру затвердження в самому ЄС. Окрім того, Київ повинен виконати низку вимог, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Зазначається, що макрофінансова допомога Європейського Союзу завжди виділяється із низкою умов. І перша умова - це співпраця із Міжнародним валютним фондом. 

Окрім того, є ще додаткові умови, прив’язані до певних реформ, які повинна буде втілити Україна. Їх пропишуть у спеціальному меморандумі. Ось чому не варто чекати гроші від Євросоюза вже умовно "завтра": навіть в самому ЄС рішення єврокомісії мають спершу затвердити Європейський парламент та Рада ЄС.

Водночас, якщо Київ швидко виконає умови, а Брюссель пройде усі необхідні бюрократичні формальності - то перший транш Україна може отримати вже у червні-липні. Другий транш теж буде прив’язаний до процесу виконання реформ, і на нього не варто розраховувати раніше кінця цього та початку наступного року.

В Україні на власний розсуд вирішуватимуть, куди витрачати отримані кошти. Зазначається, що кредит "рано чи пізно" Києву все ж доведеться повернути, проте Євросоюз видає гроші під низькі відсотки. 

А тим часом в режимі онлайн відбулася зустріч ради міністрів закордонних справ країн ЄС. Обговорення майже повністю присвятили ситуації в країнах на схід від Євросоюзу. Зокрема й Україні. У європейських столицях є побоювання, що після того, як західна Європа взяла ситуацію під контроль, зараз центром поширення вірусу стане саме схід Європи.

ЄС виділить Україні 1,2 млрд євро допомоги для протидії коронавірусу

ЄС виділить Україні 1,2 млрд євро допомоги для протидії коронавірусу

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
6159
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація