ЄС розкритикував Угорщину за закриття кордонів на тлі пандемії коронавірусу

ЄС розкритикував Угорщину за закриття кордонів на тлі пандемії коронавірусу

Фото: Associated Press

Від уряду в Будапешті вимагають пояснень щодо рішення про закриття кордонів для громадян ЄС.

Європейська Комісія (ЄК) розкритикувала рішення уряду Угорщини закрити кордони для в'їзду громадян країн ЄС на тлі пандемії COVID-19.

Як зазначили в ЄК у вівторок, 1 вересня, дії Будапешта мають дискримінаційний характер, оскільки зроблено виняток для мандрівників з Польщі, Чехії та Словаччини. Про це повідомляє інформагентство AFP.

Угорщина від 1 вересня закрила кордони для іноземних громадян. При цьому Будапешт вказав на суттєве зростання кількості інфікованих коронавірусом у багатьох країнах. Обмеження запроваджено на один місяць. Виняток було зроблено для мандрівників з країн-партнерок Угорщини по Вишеградській четвірці: жителі Польщі, Чехії та Словаччини можуть перетнути кордон за умови наявності негативного тесту на коронавірус, зробленого не раніше, ніж за п'ять днів до в'їзду.

Єврокомісія у листі вимагає від уряду в Будапешті пояснення такого кроку. Як зазначив єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс, у листі вказано "на важливість цілісності Шенгенського простору, а також на недискримінаційне застосування заходів на кордоні щодо всіх громадян ЄС".

Оскільки питання охорони здоров'я і в'їзду в країну перебувають у компетенції національних урядів, Єврокомісія не може вживати заходів щодо самого рішення про обмеження в'їзду.

Від початку пандемії в Угорщині новим коронавірусом заразилися 6 257 людей. З них 616 померли від ускладнень захворювання, а ще 3 821 пацієнт - вилікувався.

Тим часом Єврокомісія оголосила, що планує ухвалити найближчими днями рекомендації для країн-членів ЄС щодо обмеження поїздок у часи пандемії COVID-19.

Речник комісії вказав при цьому на три головні пункти, які потрібно врегулювати: спільні критерії оцінки епідеміологічних ризиків; систему зонування для територій ризику; а також єдиний підхід при в'їзді з територій ризику, як-от тестування чи перебування в самоізоляції.

Утім, як зазначив один із дипломатів у Брюсселі в коментарі агентству AFP, не зрозуміло, чи погодяться держави на спільний підхід в принципі, оскільки ці питання перебувають у компетенції національних урядів.

Після закриття кордонів через пандемію COVID-19 навесні цього року у ЄС домовилися відкрити внутрішні кордони з 15 червня. Однак, збільшення кількості випадків зараження коронавірусом у низці країн призвело до того, що окремі столиці знову почали запроваджувати обмеження для держав ЄС або регіонів.

Так, 19 серпня Фінляндія повідомила про рішення обмежити в'їзд з більшості країн з так званої "зони ЄС+". Окрім того, у країнах діють різні критерії оцінки епідеміологічних ризиків, а тому існують розбіжності між державами ЄС у віднесенні окремих регіонів до "червоної" зони.

Нагадаємо, останні кілька тижнів на українсько-угорському кордоні, у пункті пропуску "Лужанка" та "Тиса", - довжелезні тягучки. Люди у спеку та без належних умов змушені чекати день-два, аби перетнути пункт пропуску. Сповільнений транзит та черги прикордонники пояснюють посиленою перевіркою документів у зв'язку з карантином. 

Нові правила: Угорщина обмежує в'їзд для українців

Нові правила: Угорщина обмежує в'їзд для українців

Повʼязані теми:

Наступна публікація