ЄС оновив перелік країн, з яких дозволено в'їзд

ЄС оновив перелік країн, з яких дозволено в'їзд

Фото: Associated Press

Україна до списку поки не потрапила.

Рада Європейського Союзу у четвер, 30 липня, повідомила про оновлення списку третіх країн, жителям яких рекомендувала дозволити в'їзд до країн так званої "зони ЄС+".

Нагадаємо, що мова про 26 держав ЄС (усіх, за винятком Ірландії) та чотирьох асоційованих з Шенгенською зоною країн - Швейцарії, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну.

Згідно із рішенням, з 31 липня рекомендовано дозволити в'їзд жителям Австралії, Канади, Грузії, Японії, Марокко, Нової Зеландії, Руанди, Південної Кореї, Таїланду, Тунісу, Уругваю. У списку також присутній Китай, але за умови, що Пекін дозволить в'їзд для резидентів ЄС.

Зі списку виключили Алжир, а Україна до переліку не потрапила, як і Сполучені Штати, Росія та Туреччина, в яких ситуацію з поширенням коронавірусу вважають складною.

Це вже другий перегляд списку з моменту його запровадження місяць тому. Представники країн ЄС домовилися переглядати цей список щодва тижні.

Нинішня заборона діє лише на необов'язкові подорожі до Шенгену. Це означає, що до країн ЄС і так можуть в'їхати їхні громадяни та люди з дозволом на проживання.

Крім того, з країн, які не потрапили до списку, наприклад України, і надалі можна буде здійснювати обов'язкові подорожі. Такими вважають, зокрема, поїздки сезонних працівників, медичного персоналу, працівників транспорту.

Ухваленою рекомендацією цей перелік розширили на поїздки для навчання та для висококваліфікованих працівників, якщо їхню роботу неможливо виконати віддалено або відкласти. На практиці кожна держава ЄС самостійно вирішує, кому дозволити в'їзд. Тому ухвалене рішення оформлене як рекомендація.

Нагадаємо, що 29 липня міністр інфраструктури Владислав Криклій оприлюднив перелік п'яти країн, до яких українці вже зараз можуть поїхати на відпочинок. 

Українці масово летять на відпочинок за кордон

Українці масово летять на відпочинок за кордон

Повʼязані теми:

Наступна публікація