"Є тривожним сигналом для всього світу": китайські вчені зробили заяву щодо штаму "Омікрон"

"Є тривожним сигналом для всього світу": китайські вчені зробили заяву щодо штаму "Омікрон"

Фото: Associated Press

Однак для остаточного висновку потрібні ще лабораторні дослідження.

Китайські науковці вважають, що штам "Омікрон" здатний обходити захист вакцини від COVID-19, що є "тривожним сигналом для всього світу".

Про це йдеться у статті наукового журналу Emerging Microbes & Infection.

"Результати дослідження підтвердили можливий факт імунного вислизання штаму "Омікрон", що є тривожним сигналом для всього світу", - заявив старший науковий співробітник Національного інституту контролю за продуктами та ліками в Китаї Ючун Ван.

Як йдеться у статті, науковці вивчили 28 зразків сироватки пацієнтів, які здолали вихідний штам коронавірусу, а потім протестували їх на зразках "Омікрон".  Також, за результатами дослідження, встановили, що новий варіант здатний ухилятися від захисту антитіл, які були отримані від попередньої інфекції.

Однак вчені наголошують, потрібні ще додаткові лабораторні та реальні дослідження, щоб зрозуміти, чи може "Омікрон" уникнути імунітету, викликаного вакциною. 

Читайте також:

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Повʼязані теми:

Наступна публікація