Є підстави вважати, що коронавірус походить з китайської лабораторії - Трамп

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Є підстави вважати, що коронавірус походить з китайської лабораторії - Трамп

Фото: Associated Press

Жодних доказів такого твердження президент США не надав.

Очільник Сполучених Штатів Дональд Трамп має підстави вважати, що джерелом походження COVID-19 є Уханський інститут вірусології.

Про це американський президент заявив під час брифінгу в четвер, 30 квітня, пише CNBC.

Однак, жодних доказів на підтримку свого твердження Трамп не надав, а на запитання журналіста про те, що саме змусило його повірити у створення нового типу коронавірусу в китайській лабораторії, відповів наступне: "Я не можу вам це сказати. Мені не дозволено про це говорити".

Трамп додав, що "у не дуже далекому майбутньому ми отримаємо відповідь": "Це визначить те, як я ставлюся до Китаю". Однак, на запитання репортера щодо того, чи бачив Трамп "щось, що дає йому високий рівень впевненості у тому, що саме Уханський інститут вірусології став джерелом цього вірусу", президент США відповів: "Так, бачив".

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявляла, що новий тип коронавірусу COVID-19 має тваринне походження. А підтверджень того, що нова інфекція була штучно створена в лабораторії, - немає. 

Історія хвороби: чи міг китайський короновірус "втекти" з лабораторії

Історія хвороби: чи міг китайський короновірус "втекти" з лабораторії

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація