"Є підстави": що думають медики про можливість другої хвилі епідемії коронавірусу в Україні

"Є підстави": що думають медики про можливість другої хвилі епідемії коронавірусу в Україні

Фото: Associated Press

Також експерти побоюються, що під кінець року до неї приєднається спалах ще однієї інфекції.

В Україні дві передостанні доби кількість видужалих від коронавірусу COVID-19 перевищувала кількість захворілих. Влада втішилася, що карантинну політику обрала правильно.

Але лікарі-інфекціоністи радять на офіційні цифри не дуже покладатися. І ту статистику, що щодня наводить МОЗ, множити на три. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Імунолог Федір Лапій переконаний, що офіційні цифри дуже далекі від реальних.

"Мова не йде про кількість хворих. Мова про кількість виявлених, які мають лабораторне підтвердження. Наша система епіднагляду за COVID-19 - це приблизно 35%", - пояснює він.

Це не просто цифри, це люди. І вони не так далеко, як здається. Поруч може перебувати заражений, але він цілком може бути взагалі безсимптомним.

"Якщо я хворий, я розумію, що мені погано. Я захворів, я сиджу вдома. А якщо я не маю відчутних симптомів, я їжджу на роботу, призначаю зустрічі. Ношу маску в стилі Ван Гог", - каже імунолог.

А коронавірусу тільки того й треба. Тому поки люди носять маски за останнім трендом під носом, на вусі чи на лікті, самі ж наближають те, чого так сильно боялися - другу хвилю COVID-19.

"Скоріше за все, на нас чекає друга хвиля коронавірусу, бо про це говорять в різних країнах. І говорити про те, що він від нас піде, зарано. Можливо, ми матимемо полегшення, таке є в багатьох країнах, але з поверненням осені, з тим, як люди втомлюються дотримуватися правил інфекційного контролю, є підстави, що буде друга хвиля", - каже імунолог Федір Лапій.

В Україні помітно зменшується кількість нових хворих на коронавірус

В Україні помітно зменшується кількість нових хворих на коронавірус

Медики у світі справді налякані COVID-19, який прогресує. Громадяни можуть закрити очі і не думати про це, натомість вони змушені думати про тих, хто ледь дихає  і закривати очі померлим.

"12 тижнів знадобилось на початку, щоб кількість випадків COVID-19 у світі досягла 400 тисяч. Тоді як лише за останні вихідні кількість нових випадків збільшилась на 400 тисяч. Пандемія значно прискорилась і вочевидь ми ще навіть не наблизились до її піку", - заявив голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреісус.

Центр громадського здоров'я попереджає, що Україна грає з вогнем. Країна у зоні високого ризику спалаху поліомієліту. Також медики бояться спалаху кору. Бо за 5 місяців цього року провакцинували лише 30% дітей. І це дуже мало у порівнянні з минулим 2019 роком.

Таке низьке охоплення по щепленням від того ж кору через пандемію коронавірусу. І тепер це може принести ще одну біду.

"До хворих на COVID-19 ми будемо шукати місця для госпіталізації для хворих кором. Україна з 2017 по 2019 рік мала дуже великий спалах кору. Офіційно це більше 130 тисяч випадків. І цей спалах не можна сказати, щоб припинився, бо від початку 2020 року в Україні зареєстровано понад 400 випадків кору", - пояснює імунолог Федір Лапій.

За словами медика, досить низький рівень охоплення вакцинацією мають Львівська, Чернівецька, Івано-Франківська області, які є лідерами по захворюваності на коронавірус.

У світі нині намагаються знайти не лише ліки від COVID-19, а й досліджують, як впливають ті чи інші вакцини на коронавірус. Та це можна назвати лише теорією.

"Щодо БЦЖ, то є дані, що вона робить імунітет сильнішим. Опірність організму. Щодо кір-паротит-краснуха, то це може бути тимчасовий ефект, коли ваш організм після вакцинації він стає нечутливим до інших вірусних інфекцій", - каже імунолог Федір Лапій.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація