Є певний алгоритм: міністр розповів, скільки тестів на коронавірус роблять в Україні за добу і кому

Є певний алгоритм: міністр розповів, скільки тестів на коронавірус роблять в Україні за добу і кому

Ситуація з захворюваністю на коронавірус в країні контролюється.

В Україні зараз роблять майже до 9 тис. тестів на новий коронавірус COVID-19 на добу. Їхня кількість активно нарощується.

Тестування проводиться за певним алгоритмом завдяки чому і вдалося збільшити їхню кількість. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, ситуація з захворюваністю на коронавірус в країні контролюється.

"Більш того, ми не перебуваємо в якомусь навіть не в стрімкому, а взагалі в зростанні захворюваності, це підтверджують цифри. Ми активно нарощуємо кількість тестів, зараз дійшли майже до 9 тис. тестів на добу", - заявив міністр.

Суть алгоритму тестування полягає в тому, що перевіряють, за словами Степанова, певну категорію людей.

"На сьогодні це люди з симптомами, їх близькі контакти (якщо людина вже захворіла, тоді ми тестуємо його близьких). Крім того, тестуємо без винятку всіх з пневмонією, незалежно від причини. Також ми раз у п'ять днів тестуємо всіх медпрацівників, які працюють з хворими на COVID", - розповів глава МОЗ.

Крім того, зараз запускається новий процес тестування поліцейських та нацгвардійців.

"Не всіх підряд, тільки тих, які працюють на вулиці та через контакти з великою кількістю людей входять в групу ризику з точки зору зараження", - пояснив він.

Крім того, як зазначив глава МОЗ, збільшенню кількості тестів сприяло збільшення здатності лабораторій їх проводити.

"Ми повинні чесно сказати, що до COVID, на жаль, ні на оснащення лабораторій, ні на забезпечення їх кваліфікованим персоналом ніхто особливо не звертав увагу. Лаборанта складно підготувати за один день. Коли я прийшов в міністерство, ми робили близько 700 тестів на день - це дуже мало. Тому стояло завдання збільшити цю кількість. Потрібно було докуповувати обладнання, набирати лаборантів і дуже швидко їх навчати. Були створені команди вірусологів, які об'їжджали в постійному режимі всі області, налаштовували роботу ампліфікаторов, навчали лаборантів", - сказав він.

Зараз тести роблять в регіонах на місцях, додав Степанов.

Нагадаємо, що згідно з дослідженням, на поверхнях в готельних номерах, де два китайських студенти без симптомів були поміщені в карантин до того, як їм поставили діагноз захворювання, був виявлений коронавірус.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація