"Є наша ментальність": Степанов пояснив, чому карантин вирішили посилити після зимових свят

"Є наша ментальність": Степанов пояснив, чому карантин вирішили посилити після зимових свят

Фото: УНІАН

Локдаун допоможе розірвати ланцюг передачі COVID-19, запевняє очільник МОЗ.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, чому уряд вирішив посилити карантин вже після новорічних і різдвяних свят.

Про це він заявив в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" 11 грудня.

"Але ми живемо в Україні! І ми бачимо, як іноді виконуються ті обмеження, які ми вводимо. Є наша ментальність. Ми розуміємо, що якщо жорсткий карантин вводиться в якихось європейських країнах - його дотримуються... Ми розуміємо, що в нашій країні, іноді, коли написано, що ресторан повинен працювати до 22:00, але ми бачимо роботу до 01:00, і так далі", - наголосив Степанов.

Він додав, що вибір дат посилення карантину - від 8 до 24 січня 2021 року - обумовлений прогнозами щодо зростання кількості хворих на коронавірус, а також на грип.

"Ми дивилися по наших розрахунках, як зростатиме кількість хворих. Крім того, для нас було важливо провести плановий строгий карантин до кінця січня. Адже наприкінці січня - початку лютого у нас починається зростання кількості хворих на грип. Це респіраторне захворювання, яке має такі самі ускладнення, як і COVID-19, пов'язані з пневмонією - і це додаткове навантаження на нашу медичну систему. Тож нам треба підійти з мінімально можливими цифрами захворюваності на COVID-19", - сказав міністр.

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення про посилення карантину в Україні від 8 до 24 січня включно 2021 року. Відповідну постанову Кабмін затвердив під час позачергового засідання 9 грудня. Також вона передбачає і подовження режиму надзвичайної ситуації та дії обмежень помаранчевої зони, які діють і зараз, до 28 лютого

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, чому уряд не запровадив локдаун в Україні на Новий рік

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, чому уряд не запровадив локдаун в Україні на Новий рік

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація