"Є гарна новина" – у ВООЗ розповіли про ситуацію із новими штамами коронавірусу

"Є гарна новина" – у ВООЗ розповіли про ситуацію із новими штамами коронавірусу

Фото: Associated Press

Мутовані віруси можна виявити за допомогою вже наявних засобів тестування.

У світі виявлено понад 85 мільйонів випадків зараження COVID-19. Водночас вірус мутує: у Великій Британії і Південній Африці виявлено віруси з генетичними змінами. Йдеться про дві різні мутації. Але обидва штами не впливають на тяжкість захворювання.

Про це заявила технічна директорка Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Марія ван Керкхов, передає Служба новин ООН.

Вона зазначила, що ситуація з поширенням вірусу відрізняється від регіону до регіону. В Азії багатьом країнам вдалося взяти ситуацію під контроль. А в Європі і США вірус продовжує стрімко поширюватись. У деяких країнах лікарні переповнені і не справляються з напливом пацієнтів, які потребують допомоги.

Щодо мутації вірусу, то Марія ван Керкхов і директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Райан підкреслили, що вчені проводять подальші дослідження виявлених у Великій Британії і Південній Африці нових варіантів. Вже встановлено, що обидва штаму вірусу в цих двох країнах - різні, хоча і мають деяку схожість. Вони легше передаються від людини до людини, іншими словами, поширюються з більшою швидкістю. Однак мутація вірусу не призвела до зміни тяжкості перебігу захворювання.

"Гарна новина полягає в тому, що жоден з цих мутованих варіантів вірусу не призводить до більш важкої форми захворювання. Але вони можуть швидше поширюватися", - повідомила Керкхов.

За попередніми даними, мутовані віруси можна виявити за допомогою вже наявних засобів тестування. До того ж вакцина проти COVID-19 ефективна і проти нових штамів.

"Немає ніяких підстав вважати, що наявні вакцини не будуть ефективні проти двох мутованих вірусів ...", - підкреслив Майкл Райан.

Також представники ВООЗ повідомили, що на сьогодні відомо, що у людей, які перехворіли на COVID-19 навіть без симптомів, виробляється імунітет. Однак поки невідомо, як довго цей імунітет зберігається. Дослідження з цього приводу тривають.

Як повідомлялося раніше, станом на 5 січня новий штам COVID-19 "VOC 202012/01", про який вперше повідомили у Великій Британії, виявили у 41 країні світу.

ВООЗ дослідила вірусні мутації в Україні і виявила 5 штамів китайського коронавірусу

ВООЗ дослідила вірусні мутації в Україні і виявила 5 штамів китайського коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація