Якщо не антибіотик, то що: відомий медик розповів, як лікувати коронавірус (відео)

Якщо не антибіотик, то що: відомий медик розповів, як лікувати коронавірус (відео)

Фото: УНІАН

Лікар назвав, що допоможе при боротьбі з COVID-19.

Антибіотики не можуть вилікувати вірусну пневмонію. Водночас, при вірусі вони не зменшують, а лише збільшують ускладнення. 

Про це, а також що ж робити - розповів відомий лікар Євген Комаровський.

Від підкреслив, що лікування вірусних інфекцій відрізняється від лікування бактеріологічних. За його словами, більшість ГРВІ та грип проходить без антибіотиків.

"У нас є вкрай обмежена кількість противірусних препаратів. Для більшості їх не придумали. Стосовно коронавіруса, наразі ліків, які можуть пригнічувати збудника хвороби, немає. Деякі засоби продемонстрували вкрай помірну реакцію, але їх рекомендують не всім", - сказав Комаровський.

Він підкреслив, що у разі вірусної інфекції, головна задача - допомогти організму самостійно впоратися з хворобою. Важливо не допустити дефіциту кисню, забезпечити в приміщенні повітрообмін, не допустити дефіциту рідини в організмі і енергетичної недостатності.

"Тобто, іноді пити солодку рідину або капати розчини глюкози. Як з'ясувалося, при коронавірусі, дуже суттєвий момент - це порушення згортання крові. З вірусом ми нічого зробити не можемо. Наша імунна система без сторонньої допомоги може впоратися з великою кількістю інфекцій, в тому числі, з вірусними", - додав лікар.

Він порадив не нервувати і створити умови, які допоможуть імунній системі. "Лікувати - це не приймати ліки, а створювати нормальні умови. Одягніться тепліше, температура в домі 18-20 градусів, вологість - 40-60%, провітрювання, зволоження носових входів сольовими краплями, рясне пиття. Якщо відчуваєте задишку - звертайтеся до лікаря", - сказав Комаровський.

Нагадаємо, раніше Євген Комаровський розповів, як легко розпізнати коронавірус. Так, для вірусу характерне зникнення нюху, а часто і смаку. COVID-19 має схожі з ГРВІ симптоми.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація