"Якщо антитіла впадуть, клітини пам’яті залишаться": лікар розповів про типи імунітету до коронавірусу

За словами медика, набутий імунітет після захворювання може виявитися набагато міцнішим ніж в результаті щеплення.

"Якщо антитіла впадуть, клітини пам’яті залишаться": лікар розповів про типи імунітету до коронавірусу

© УНІАН

У людей, які перенесли коронавірус, до нього може сформуватися два види імунітету. У людей можуть з'явитися атитіла а також виробитися клітинний імунітет.

Про це розповів в ефірі телеканалу Obozrevatel TV лікар-імунолог Борис Донськой.

За його словами, імунітет до коронавірусу в людей, що перенесли цю хворобу, може зберігатися протягом кількох років. Натомість імунітет, отриманий в результаті щеплення, може бути не таким стійким.

"Ті, хто перехворів, зберігатимуть імунітет роками. Принаймні більшість. А от скільки буде триматися імунітет від щеплення, поки що дуже важко сказати, бо таких даних ще немає в природі, минуло лише три місяці, поки що тримається", – зауважив медик.

Він зауважив, що імунітет забезпечують не лише антитіла. Існує ще й клітинний імунітет.

"Навіть якщо антитіла впадуть, все одно клітини пам’яті залишаються. Якщо людина і захворіє, принаймні вона не матиме серйозних побічних ефектів, серйозних ускладнень", – сказав Донськой.

Імунолог також пояснив у чому різниця між набутим імунітетом через хворобу і набутим завдяки щепленню.

"Це як власний досвід і досвід, про який ви прочитали в книжці. Власний ви ніколи не забудете, а прочитаний в книжці можете трохи підзабути", – сказав він.

Нагадаємо, що згідно з деякими дослідженнями, до 80% людей не можуть позбутися симптомів COVID-19 протягом декількох місяців. Вчені вже виділяють окремий "постковідний синдром", або "тривалий ковід".

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie