Які тварини можуть підхопити коронавірус, а яким це не загрожує - дослідження вчених

Які тварини можуть підхопити коронавірус, а яким це не загрожує - дослідження вчених

Фото: Associated Press

Однак варто пам’ятати, що коронавірус не передається людям від домашніх тварин.

Вчені із десяти університетів опублікували список тварин, які мають найвищий ризик захворіти covid-19. Серед них науковці з Гарварду, Кембриджу, Вуханьского університету і німецького Інституту Макса Планка. Які ж тварини увійшли до списку, розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Людина та вузьконосі мавпи найбільш ризикують захворіти на covid-19. Це висновки спільної роботи науковців із десяти провідних університетів світу. Вчені проаналізували 410 хребетних тварин і розділили на 5 груп, залежно від рівня ризику. До цього списку увійшла й людина, бо біологія відносить вид людини розумної до ряду приматів", - повідомили у студії.

"Саме до групи найвищого ризику і потрапила людина. А також ще 17 видів приматів: вузьконосі мавпи та гомініди. У другій групі опинилися гризуни, також морські тварини - дельфіни і кити, а ще олені та лемури. У домашньої худоби і котячих ймовірність захворіти - середня. А ось у свиней, коней і собак - низька. Майже неможливо захворіти на covid-19 - сумчастим, рептиліям, земноводним і птахам", - вважають вчені.

Є в дослідження і невтішні висновки: майже 40% видів, які є потенційно сприятливими до коронавірусу перебувають під загрозою зникнення. Зокрема, західна горила, суматранський орангутанг та амурський тигр.

Випадків захворювання тваринами на covid-19 - вже чимало. Було зафіксовано коронавірус і в тигрів у зоопарку Нью-Йорка, і в домашніх собак і котів по всьому світу. Але вірус передається тільки від людей до тварин. Науковці нагадають, що домашні улюбленці не можуть інфікувати вас.

Нагадаємо, раніше у США коронавірус вперше виявили у норок, яких перевірили через різкий стрибок смертності на фермах.

Тварини і COVID-19: хто з улюбленців у групі ризику

Тварини і COVID-19: хто з улюбленців у групі ризику

Повʼязані теми:

Наступна публікація