Які аналізи потрібно здати після коронавірусу: пояснення лікаря

Які аналізи потрібно здати після коронавірусу: пояснення лікаря

Лікар Тарас Жиравецький радить перш за все зробити загальний аналіз крові і сечі.

Після одужання від коронавірусної хвороби варто здати низку аналізів, щоб оцінити загальний стан організму. Насамперед потрібно здати загальний аналізи крові та сечі, рекомендує головний лікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький. Медик каже, що із загального аналізу сечі можна буде зробити висновок, як працюють нирки.

Також можна здати печінкові проби. Водночас результати аналізів можуть після хвороби відрізнятися від норми, розповідає лікар на своїй сторінці у Facebook.

"Вони можуть бути вище, тому не хвилюйтеся. Але їх моніторинг важливий, оскільки часто ви приймали (ліки, - ред) і це може трохи піднімати печінкові проби", - зазначив лікар.

Також Тарас Жиравецький радить здати ниркові проби і аналізи на рівень креатиніну та сечовини в крові. Виходячи з результатів, можливо, знадобиться спеціальна дієта, або навіть препарати.

"Ці два показники важливі, щоб зрозуміти, як працюють нирки. Крім того, сечова кислота може часто змінюватися після "ковіду". Якщо вона збільшується, лікар порадить вам дієту і, якщо необхідно, ліки, які будуть знижувати сечову кислоту", - додав він.

Медик радить перевірити і рівень глюкози в крові. Цей показник дуже важливий, особливо для тих, у кого є схильність до цукрового діабету та підвищення цукру.

А ось комп'ютерну томографію повторно лікар не рекомендує робити, якщо сатурація кисню в нормі, з аналізами все гаразд, відсутня задишка і температура.

"Якщо у вас теж все добре з аналізами і у вас нормальний Ц-реактивний протеїн, феритин, загальний аналіз крові, немає температури, задишки і вам не робили КТ, робити її сенсу немає", - додав він.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як відновитися після коронавірусу.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація