Як зміняться авіаперевезення після карантину: в Німеччині склали список

Дата публікації
Перегляди
3551
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як зміняться авіаперевезення після карантину: в Німеччині склали список

Фото: УНІАН

Поки аеропорти не відкрили, ви маєте час налаштуватися на нові правила.

Поки через коронавірус небо залишається здебільшого вільним від пасажирських перевезень, в різних країнах Європи вже міркують над тим, як зміняться авіаперевезення після того, як їх почнуть поступово відновлювати. Очевидно, що авіакомпаніям та аеропортам доведеться вводити нові санітарні заходи. Так, підприємства повітряного транспорту в Німеччині вирішили скласти перелік пропозицій для майбутніх авіаподорожей. Тому, поки аеропорти не відкрили, ви маєте час налаштуватися на нові правила.

Пасажири та працівники в масках

Це, ймовірно, найочевидніша та найбільш суттєва для пасажирів зміна. Так, пропонується обов'язкове носіння захисної маски під час всього польоту: з моменту оголошення посадки до виходу з літака. Виходить, пасажири змушені будуть перебувати в масці від однієї до декількох годин.

Дотримання соціального дистанціювання

Пасажирам та відвідувачам аеропортів доведеться дотримуватися фізичної дистанції у чергах перед стійками реєстрації, у зоні перевірки багажу, перед паспортним контролем, у зонах очікування вильоту ("накопичувачах") і видачі багажу. Також пасажирів можуть зобов'язати перед польотом надавати довідки з лікарні, що вони не хворіють на хвороби, що передаються і зокрема на COVID-19. Ймовірно, вибірково проводитимуть температурний скринінг.

Вільних місць між пасажирами не буде

Раніше голова британського лоукостера Easyjet Йохан Лундгрен запропонував не продавати квитки на середнє з трьох крісел у салонах лайнерів. Так, на його думку, можна було б забезпечити безпечну дистанцію між пасажирами. Однак підприємства повітряного транспорту ФРН не схвалили цю ідею.

За їхніми словами, такі заходи б на третину скоротили кількість посадових місць, а отже і прибуток компаній.

Час перельотів збільшиться

У Німеччині заявлять, що ця зміна також буде відчутною. Час повітряної подорожі зросте через те, що всі процеси в аеропортах неминуче сповільняться, а тому приїжджати туди доведеться з ще більшим запасом часу, ніж раніше.

Ціни на квитки також зростатимуть

Вартість квитка на літак збільшиться, бо в аеропортів зростуть витрати, наприклад, на персонал і ті ж додаткові автобуси для перевезення пасажирів малими групами. Хоча б частину цих витрат аеропорти, швидше за все, спробують перекласти на авіакомпанії шляхом збільшення аеропортових зборів, а ті — на своїх клієнтів.

Ймовірно, це підвищить на внутрішньоєвропейських і тим більше на внутрішньонімецьких напрямках конкурентоспроможність швидких поїздів, у тому числі, можливо, нічних, зі спальними вагонами, тим більше що в індивідуальному купе куди менше небезпеки заразитися, ніж в салоні літака. Водночас зменшення кільності авіаперельотів може позитивно вплинути на екологію.

Уповільнення процесу посадки пасажирів і їх виходу з літака (тим більше, якщо влада зажадає ще й дезінфекції салону після кожного польоту) вдарить по бізнес-моделі дуже популярних у Європі лоукостерів, яка передбачає максимальне скорочення терміну перебування в аеропорту для зниження плати за стоянку. Утім, є надія, що дуже здешевіле авіаційне пальне компенсує авіаперевізникам додаткові витрати і навіть дозволить їм не підвищувати ціни, особливо на початковому етапі боротьби за повернення клієнтів.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
3551
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація