Як зміцнити імунітет, щоб не заразитись коронавірусом: 10 порад від лікаря

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як зміцнити імунітет, щоб не заразитись коронавірусом: 10 порад від лікаря

Фото: Pexels

Імунітет має бути сильним, щоб протистояти вірусу.

Коронавірусна інфекція набирає обертів, і поки, на жаль, немає ані вакцини, ані ефективного лікування. Тому залишається тільки зміцнювати імунітет та берегтися.

Відомий лікар Ростислав Валіхновський дав 10 порад щодо зміцнення імунітету проти коронавірусу. Авжеж, від інших вірусів та вірусних інфекцій це також допоможе.

Поради такі:

1. Загартовування.

Це ефективний та простий метод зміцнення імунітету. Для нього треба великий проміжок часу.

2. Фізичні навантаження.

Вони допомагають збільшити кровообіг в організмі, за рахунок цього імунокомпетентні клітини досягають і атакують віруси, а також ефективно піднімають температуру тіла. Під час піднімання температури тіла утворюються специфічні білки, які допомагають нашому імунітету працювати набагато ефективніше.

Тривалість навантажень - 30-60 хв на день, мінімум 4 дні на тиждень обов’язково.

Типи рекомендованих вправ: особливого значення типу навантажень немає, адже головне - збільшити кількість серцевих скорочень і підвищити температуру тіла. Можна обрати:

 • ходіння;
 • біг;
 • велоспорт;
 • силові навантаження;
 • TRX (Тренування з використанням ваги власного тіла).

Зараз всі спортклуби закриті, тому вправляємось на повітрі і виконуємо аеробні навантаження.

3. Правильне та збалансоване харчування.

Це харчування, яке знизить рівень запалення в організмі, так званий запальний синдром. Такою дієтою є середземноморська.

Фото: Pexels

Ми рекомендуємо пройти тест на харчову алергію, підібравши ті типи продуктів, які є сумісними з вашою імунною системою та системою травлення, ви зможете отримати ті поради, які за короткий проміжок часу справді зможуть нормалізувати всі обмінні процеси в вашому організмі.

4. Здоровий сон.

Треба спати 7-8 годин на добу, пам’ятайте про те, що якщо ми не досипаємо, виробляється в надлишковій кількості гормон кортизол (гормон стресу), який значно знижує наші опірні сили.

5. Жодного стресу та паніки.

Як це зробити в умовах інформаційного простору:

 • молитва;
 • самоконцентрація;
 • аутогенне тренування;
 • музикотерапія;
 • фізичні навантаження;
 • улюблена справа.
Фото: Pexels

6. Вживайте мультивітаміни.

Дуже популярне та питання для диспуту. Наука не підтверджує їхньої ефективність в питанні зміцнення наших імунних сил. Тому необхідне збалансоване і повноцінне харчування, а додаткове вживання вітамінів обговорюємо з вашим сімейним лікарем.

7. Не вживаємо алкоголь.

Навіть одноразове зловживання призводить до уповільнення вироблення білків цитокінів, що відповідають за запальні процеси в організмі для боротьби з інфекціями. На найближчі 24 години здатність організму протистояти інфекціям значно знижується.

8. Відмова від солодкого.

Усього 100 грамів цукру пригнічує здатність лейкоцитів (білих кров'яних тілець) знищувати шкідливі мікроорганізми. Через півгодини після вживання цукру функції імунітету починають знижуватися, через 2 години - імунітет знижується вдвічі, і ще через 3 - функції імунітету пригнічені. В цей час організм ослаблений, і лейкоцити не можуть повноцінно виконувати свої завдання.

Фото: Pexels

9. Заборона вживати імуномодулятори.

Згідно із міжнародними протоколами, імуномодулятори можна застосовувати лише в разі певних важких станів:

 • аутоімунні захворювання; 
 • СНІД;
 • онкологія;
 • трансплантація органів.

Імунну систему не варто стимулювати штучно, і не вживати ліки без показань та рекомендацій. Надмірна активність імунної системи проявляється не в стійкості до інфекцій, а в появі алергій та аутоімунних хвороб.

10. Пити достатньо води.

Добова норма води розраховується відповідно до вашого віку, статі, ваги, стану здоров’я, рівня фізичних навантажень та професії.

Фото: Pexels

Поки немає ліків від коронавірусу, нашим основним другом буде наш імунітет.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація