Як захищають медиків у лікарні Львова, де масово захворіли на коронавірус їхні колеги

Як захищають медиків у лікарні Львова, де масово захворіли на коронавірус їхні колеги

Фото: ТСН

Де саме інфікувалися медики, реально дослідити - складно.

З 56 працівників Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, у яких виявили коронавірус COVID-19, четверо одужали. Десятеро знаходяться в інфекційній лікарні, а решта лікуються вдома.

Загалом на Львівщині від початку пандемії інфікувалися майже дві сотні лікарів. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одна з тих, хто занедужав у лікарні швидкої допомоги, терапевт Ірина Ярмошик. Симптомів у неї не було. А перевірилася, бо у сусідньому відділенні захворіли лікарі, каже жінка.

"Точно встановити час, коли я заразилася, неможливо, оскільки на роботі я захищалася, використовувала засоби індивідуального захисту. В той же час я їздила громадським транспортом, ходила в магазин", - каже терапевт.

Тепер, хоч симптомів і нема, Ірина зможе повернутися на роботу лише після двох негативних тестів. Поки в жінки нема жодного.

Її колега Тетяна Малерик на свій перший тест чекала аж 9 днів. Вона була у складі короновірусної бригади. А заразилася від пацієнта чи колег – не знає.

Першою у їхній зміні інфікувалася фельдшерка. Після цього усій зміні зробили ПЛР-тести і у 9 медиків, зокрема й в Тетяни, результат був позитивний.

"Дуже переживаю за свою сім'ю, в мене є 2 дітей, шкільного віку, чоловік і мама 67 років, яка в групі ризику. На жаль, в нас двокімнатна квартира, де я дуже ізолюватися не можу", - поділилася фельдшерка.

Загалом нині COVID-19 встановлено у 18 лікарів екстреної медичної допомоги. Майже усі недужі не з коронавірусних бригад. Більшість з них лікуються амбулаторно.

"Більшість наших працівників знаходяться у середньому або легкому стані. Один працівник знаходиться у важкому стані. Цей лікар має певні супутні захворювання, відповідно тому стан його є важкий", - повідомив в.о. керівника Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Ярема Качмар.

До закладу потрапляють ургентні пацієнти, яким тест на COVID-19 роблять лише після надання допомоги, пояснюють очільники установи. І в них роботи різко побільшало через те, що одна з лікарень, яка раніше приймала таких хворих, стала опорною для коронавірусу.

"Якщо по статистичних даних минулого року, то щоденно ми оперували 12-13 пацієнтів. Сьогодні ми оперуємо до 30 пацієнтів. Навантаження збільшилося, але ми продумали гнучкий графік роботи в закладі, ми формуємо бригади, які працюють впродовж 2 тижнів і наступні 2 тижні вони йдуть в самоізоляцію", - пояснила медична директорка з лікувальної роботи Львівської лікарні швидкої допомоги Леся Кобецька.

Аби зменшити кількість інфікованих лікарів - потрібно ретельно розслідувати кожен випадок зараження, кажуть у медичній профспілці.

"Мають бути виявлені всі контактні особи, мають бути направлені на 2 тижні в ізоляцію. І, звичайно, засоби індивідуального захисту - вони мають бути сертифіковані, вони мають бути якісні, в достатній кількості", - каже голова профспілки працівників охорони здоров'я Вікторія Коваль.

Але складно реально дослідити, де саме інфікувалися медики. Тому в лікарні більше сподіваються на засоби захисту і дотримання санітарних норм.

У Львівській області інфікувалися майже 200 лікарів: як захищають медиків

У Львівській області інфікувалися майже 200 лікарів: як захищають медиків

Нагадаємо, що 56 медиків хворіють вже кілька тижнів. Тож у Львові на послаблення карантину це не вплине.

Наталка Волосацька

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація