Як відновитися після коронавірусу: лікарка розповіла про "метод спортсменів"

Дата публікації
Перегляди
1624
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як відновитися після коронавірусу: лікарка розповіла про "метод спортсменів"

Фото: УНІАН

Після перенесеного COVID-19 люди часто скаржаться на швидку стомлюваність та задишку.

Лікарі помітили, що навіть люди, які перехворіли на COVID-19 в легкій формі, після одужання скаржаться на швидку стомлюваність і задишку. За словами медиків, ці симптоми вказують на легку дисфункцію легень: вони частково втрачають здатність забирати кисень з повітря і транспортувати його органами.

Рік по тому багато фахівців по всьому світу дійшли думки, що всі пацієнти, котрі перенесли COVID-19, потребують додаткової реабілітації після коронавірусу.

"COVID-19 відрізняється вражаючою неоднорідністю симптомів - і в цьому його головна небезпека. У пацієнтів з тяжкою гіпоксією (низьким рівнем кисню в крові) може бути як виражена задишка, так і спокійне дихання, що навіть породило термін "щаслива гіпоксемія", - розповідає головна лікарка клініки "Літус" Ірина Літус.

Одним з найбільш ефективних фізіологічних методів відновлення, за її словами, є інтервальна гіпокситерапія (ReOxy-терапія).

"Метод заснований на дозованому і помірному зниженні рівня кисню у вдихуваному повітрі. Відомо, що у відповідь на контрольоване короткочасне зниження надходження кисню відбувається активізація всіх адаптаційних механізмів і стимуляція відновлення організму за рахунок внутрішніх ресурсів", - каже лікарка.

Ця процедура не нова, гіпокситерапію вже давно використовують у спорті, зокрема, рекомендують проходити курс для підготовки організму у разі серйозних фізичних навантаженнях (наприклад, перед участю в марафоні або перед підйомом на Еверест).

Що таке гіпокситерапія?

2019 року американські та британські вчені провели дослідження і дійшли висновку, що нестача кисню може позитивно впливати на роботу організму.

У період короткочасної гіпоксії клітини організму включають особливий режим і використовують всі додаткові ресурси, переходячи на більш високий рівень енергозабезпечення. В результаті, зростає кількість клітин, що переносять кисень, активізуються відновні процеси. Організм активно використовує можливості, які раніше були неактивні.

Що таке інтервальна гіпокситерапія?

Це фізіотерапевтичний метод допомагає відновити рівень кисню в крові. Метод не новий, раніше його активно використовували в спортивній медицині для відновлення спортсменів. Також гіпокситерапія популярна серед любителів гірських сходжень. За допомогою процедури можна підготувати організм до високогірних умов і адаптуватися до умов розрідженого повітря.

Комплекс дихальної гімнастики після коронавірусу

Комплекс дихальної гімнастики після коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1624
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація