Лікар назвав найнебезпечніший день перебігу коронавірусу

Лікар назвав найнебезпечніший день перебігу коронавірусу

Цитокіновий шторм, який становить загрозу життю, можливий на 9-10 день хвороби.

Зазвичай коронавірус у перший тиждень має легкий або середній перебіг. Ускладнення коронавірусу, а саме Цитокіновий шторм, можливий на 9-10 день хвороби.

Про те, як протікає коронавірус лікар-педіатр з Харкова Андрій Пеньков розповів lb.ua.

"Цитокіновий шторм починається після першого тижня хвороби ― госпіталізація найчастіше необхідна саме в цей час. На 9-10 день з’являється задишка, гострий респіраторний дистрес-синдром. Але це не бактеріальні процеси, а гіперреакція імунної системи", ― каже лікар.

За його словами, на другий тиждень хвороби наростають імунологічні зміни, у крові зростають показники всіх реактивних маркерів запалення.

"Це той момент, коли треба використовувати серйозне лікування, але не антибіотиками. Ковід ― це гормонозалежне захворювання, за якого може допомогти своєчасне лікування стероїдами. Є три основні патогенетичні лінії перебігу ковіду ― гіперзапалення (цитокіновий шторм), гіперкоагуляція (мікротромбози в усіх органах ― особливо в легенях, але є і в серці, і в нирках), і гіпоксія, яка є одним з потужних руйнівних факторів. Це ― причини всіх тяжких проявів і, по суті, смерті", ― зазначив Андрій Пеньков.

Нагадаємо, раніше лікар Євген Комаровський розповів, що потрібно робити, аби не захворіти на COVID-19. Лікар порекомендував спочатку почати слідкувати за вологістю у кімнаті і повітрообміну. 

Американська компанія заявила, що їхня вакцина гарантовано дозволить запобігти тяжкому перебігу коронавірусу

Американська компанія заявила, що їхня вакцина гарантовано дозволить запобігти тяжкому перебігу коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація