Як пережити локдаун: психолог розповів, що треба робити

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як пережити локдаун: психолог розповів, що треба робити

Фото: unsplash.com

Лікар виступив за тривалі обмеження.

Жорсткий локдаун може вплинути на психічний стан громадян. Кількість психічних розладів різного типу збільшиться, але є шляхи боротьби з ними.

Про це в ефірі "Україна 24" розповів клінічний психолог Олег Чабан.

За його словами, обмеження потрібно впроваджувати на тривалий час і робити їх суворішими. Тільки тоді це вплине на поширення коронавірусу.

"Потрібно закінчувати елементарний пофігізм у населення в голові, що цього можна уникнути, "шліфувати" алкоголем. Я за три і навіть за чотири тижні локдауну. Тоді він дійсно буде ефективним. Я розумію, що уряд має ухвалювати виважені рішення щодо бізнесменів, компенсації, але це моя лікарська позиція", - заявив Чабан.

Він зазначив, що люди під час карантину можуть отримати різні психічні розлади. "Я консультую пацієнтів, які розплачуються своїми емоціями, в тому числі не те, що вони бояться захворіти або вже захворіли, а сидять в ізоляції. Ця тема не нова, її почали піднімати ще наші китайські колеги, потім європейські. Вони провели чіткі кореляції - чим триваліший локдаун, тим більше емоцій людини стають напруженими. Агресія, алкоголізм, депресивні, стресові розлади, з'явилася купа пацієнтів з тривожно-панічними розладами в усьому світі. Починають розпадатися сім'ї, люди не витримують спільного перебування так довго", - розповів психолог.

Олег Чабан порадив планувати свій день. "В жодному разі не уникайте рутини, якщо ви піднімалися о 6 ранку, продовжуйте вставати, обід о першій годині, а не 100 відвідувань холодильника, обов'язково планувати, що ви зробите фізично, ну, наприклад, допоможете дружині навести порядок. Тобто планування, зайнятість", - сказав Чабан.

Нагадаємо, в Україні у зв'язку з епідемією коронавірусу від 8 до опівночі 25 січня будуть діяти нові обмеження. Дату початку локдауну після Нового року запропонували профільні держоргани. 

Не локдаун,  а "подовжені канікули" – уряд проголосував за посилення карантину

Не локдаун,  а "подовжені канікули" – уряд проголосував за посилення карантину

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація