Як інтерпретувати результати ПЛР, ІФА, отримані при позитивному тесті

Як інтерпретувати результати ПЛР, ІФА, отримані при позитивному тесті

Фото: УНІАН

Лікарка говорить, що 30% ПЛР-тестів показують неправильні результати.

Кров на антитіла до COVID-19 потрібно здавати не раніше 7 дня від початку симпомів (Іg M) та не раніше 14 дня на IgG. Це допоможе чітко виявити антитіла в організмі людини.

Про це розповідає працівниця однієї з державних лабораторій України Тетяна Прийма, взявши за основу власний досвід роботи.

За її словами, Ig A з'являється на 5 день, однак і дуже швидко зникає, тому його дуже важко зловити, і в більшості лабораторій такий аналіз не проводиться.

"ПЛР(+), Ig M(-), Ig G(-) :

1) наразі ви в ранній стадії хвороби, до тижня від появи симптомів;

2) або вже активна фаза пройшла, Ig M знизився, але Ig G ще не встиг виробитися до такого рівня щоб писати позитивний(десь 2-3 тиждень після появи перших симптомів);

3) або ви хворі і попали в той 1% людей, в яких не виробились антитіла.

ПЛР(+), Ig M(+), Ig G(-) - на даний момент ви хворі, в активній фазі, від 7 до 21 дня від початку симптомів, ви ще є розповсюджувачем вірусу.

ПЛР(+), Ig M(-), IgG(+) - вже 3 тиждень хвороби, вже не заразні для оточуючих.

ПЛР(-), Ig M(+), Ig G(-) -активна фаза захворювання(7-21день), ви є заразні для оточених. Як виключення, пацієнти з імунносупресією.

ПЛР(-), Ig M(+), Ig G(+)- хворієте більше 3 тижнів, але вже не заразні для оточуючих. Деколи Ig M може триматися до 2 місяців.

ПЛР(-), Ig M(-), Ig G(+) - ви перехворіли на COVID-19.

ПЛР(-), Ig M(-), IgG(-) - ви не хворі і не хворіли коронавірусом.

Щоб розшифрувати аналіз крові на антитіла, треба знати такі значення:

все що більше (>) 1,1 - буде позитивний результат ;

0,9-1,1 результат невизначений, або "сіра зона"-це означає, що кількість антитіл ще недостатньо наросла, або ще не впала до того рівня, щоб написати позитивний чи негативний результат; рекомендується перездати за 5-7днів;

результат менше (<) 0,9 - негативний", - розтлумачує результати ПЛР-тестів Тетяна Прийма.

За її словами, дуже часто ІФА тест на Ig M до коронавірусної хвороби показує позитивний результат у хворих з імуносупресією (онкологія), тому таких пацієнтів потрібно тестувати тільки методом ПЛР.

Жінка також додає, що з власної практики  знає, що пацієнти зі схильністю до алергічних реакцій також можуть давати позитивні Ig M при відсутності хвороби.

Серед причин хибнонегативних ПЛР медик називає: неправильний забір матеріалу, невідповідне середовище для транспортування зразків, запізно взятий мазок (вірус опустився вже нижче носоглотки і зіву, 30% ПЛР-тестів завідомо хибнонегативні, так вказано на упаковці.

Нагадаємо, що зазвичай коронавірус у перший тиждень має легкий або середній перебіг. Ускладнення, а саме Цитокіновий шторм, можливий на 9-10 день хвороби.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація