Як і коли в Україні запрацює громадський транспорт: що каже влада

Як і коли в Україні запрацює громадський транспорт: що каже влада

Фото: УНІАН

У Мінінфраструктури відкриття метро вважають передчасним, у МОЗ не проти - але за низки умов.

Після 22 травня в Україні має відбутися чергове послаблення карантину. Серед іншого, можливо, запрацює громадський транспорт. Як саме він працюватиме та чи відкриється метро у Києві та Харкові поки що не дуже зрозуміло, адже заяви урядовців різняться. 

ТСН.ua зібрав позиції різних сторін щодо відкриття транспорту в Україні та того, як і коли воно має відбуватися.

Голова уряду

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 18 травня заявив, що уряд розглядає можливість запуску громадського транспорту під час чергового етапу послаблення карантину. Подробиць він не озвучив.

До цього урядовець повідомляв, що в Україні спочатку буде відновлено роботу приміського транспорту, потім міжміського, а потім вже метро.

Що до термінів відновлення роботи метро та запуску міжміських сполучень, Шмигаль поки прогнози робити не береться. Однак заявив, що це можливо ще до середини літа.

Міністерство інфраструктури 

У Мінінфраструктури перше послаблення анонсують вже на 22 травня. Має почати курсувати для всіх наземний комунальний транспорт у містах, але не маршрутки. Про метро також не йдеться. Очільник відомства Владислав Криклій виступив проти відкриття метро в Києві від 25 травня.

Етапи відновлення транспорту у відомстві бачать так:

Фото: Владислав Криклій/Telegram

Міністерство охорони здоров'я

У МОЗ підтримують адаптивний карантин - тобто посилення чи послаблення обмежень залежно від ситуації в конкретному регіоні. Головний санлікар назвав критерії, за якими будуть оцінювати ситуацію: це рівень захворюваності на 100 тисяч населення за останні 14 днів, відсоток заповненості ліжок, які відведені для хворих на коронавірусну хворобу, рівень тестування за останні сім днів і "показник R", який порівнює динаміку зростання захворюваності за минулий тиждень, порівняно з попереднім. За його словами транспорт можна запускати там, де критерії відповідатимуть вимогам.

18 травня очільник МОЗ Максим Степанов повідомив, що наразі ситуація у восьми регіонах не відповідає критеріям, які дозволили б запускати там транспорт. Зокрема, проводиться мало тестувань. Однак становище там можна змінити впродовж тижня, зауважив він. Які це саме регіони, він не назвав.

Щодо відкриття метро у Києві, там кажуть, що дозволять відкрити його, якщо в столиці буде відповідна епідеміологічна ситуація.

Також там 18 травня опублікували попередній проєкт рекомендації щодо роботи громадського транспорту: у ньому йдеться про температурний скринінг усіх працівників, обов'язковий масковий режим, перевезення пасажирів в межах кількості місць для сидіння тощо.

Зеленський

Президент вважає, що треба надати місцеві владі право вирішувати питання із запуском транспорту. "Якщо вже вирішили відкривати транспорт, то треба дозволяти місцевій владі відкривати його там, де вони бачать можливість дотримання безпеки. Люди виходять на роботу, і їм треба дати можливість добиратися. Головне – пам’ятати про безпеку", – заявив він.

Місцева влада

Харківський мер Геннадій Кернес хотів відновлення роботи метро ще від 12 травня. "Прем'єр-міністр Шмигаль жодного разу не був підприємцем, він весь час був директором, весь час під ним ходили. Він не розуміє людей. Він не розуміє, що таке метро, що таке залізниця, електричка чи ще щось. Він думає, що все це розсадники коронавірусу. Краще б він подумав над тим, де тести брати, що їх більше робити і виявляти, хто хворий, а хто не хворий. Тоді була б більш чітка картина", - казав він. Водночас він обіцяє дотримуватися рішень уряду.

Мер Києва Віталій Кличко звертався до уряду із проханням відкрити метро від 25 травня. В іншому разі попереджає про транспортний колапс. 18 травня він повідомив, що Київ готовий до відкриття підземки. Також він розповів, що від 22 травня в Києві повністю запустять наземний транспорт.

Кличко просить урядовців відкрити метро, інакше на столицю чекає транспортний колапс

Кличко просить урядовців відкрити метро, інакше на столицю чекає транспортний колапс

Повʼязані теми:

Наступна публікація